Partner serwisu
17 listopada 2015

CIECH opublikował wyniki za III kwartał 2015 r.

Kategoria: Z życia branży

Grupa CIECH w minionym kwartale skupiała się na dalszej poprawie efektywności i optymalizacji kosztów. Kluczowym zagadnieniem były negocjacje związane z refinansowaniem zadłużenia.

CIECH opublikował wyniki za III kwartał 2015 r.

Grupa CIECH osiągnęła przychody na poziomie 801 mln zł, wobec 799 mln zł rok wcześniej. EBITDA Grupy wyniosła 192 mln zł.

- W trzecim kwartale koncentrowaliśmy się w dużej mierze na rozmowach związanych z procesem refinansowania. Zawarcie stosownych umów stanowi ważny krok w realizacji naszej strategii. Znacząco obniżamy w ten sposób koszty finansowe, co pozwoli nam na intensyfikację rozwoju całej Grupy CIECH. Nowa umowa kredytowa zapewnia Grupie długoterminowe źródło finansowania, jednocześnie gwarantując możliwość dokonywania przedterminowych spłat. Zapewniamy sobie również możliwość dalszej obniżki kosztów finansowania w przypadku polepszającej się kondycji Grupy.- powiedział Maciej Tybura, Prezes Zarządu CIECH S.A.

Rozwój segmentu sodowego i organicznego
Grupa CIECH, zgodnie z obraną strategią, kładzie duży nacisk na rozwój segmentów sodowego i organicznego. W CIECH Sarzyna kontynuowany jest proces poszerzania kanałów dystrybucji i wzmacniania sił sprzedażowych oraz prowadzone są intensywne działania marketingowe.

Rejestracja i rozwój nowych produktów
W trzecim kwartale przeprowadzono szeroką kampanię reklamową kolejnego, po Chwastoxie, sztandarowego produktu chwastobójczego z segmentu środków ochrony roślin - Agrosaru. Duży nacisk położony został również na rejestracje i rozwój nowych produktów – CIECH Sarzyna zakłada intensywny rozwój portfolio segmentu AGRO. Wprowadzenie 8 kluczowych produktów planowane jest na lata 2017-2018, zaś w przyszłym roku pojawią się 4 nowe produkty. Z kolei w segmencie krzemiany i szkło, spółka CIECH Vitrosilicon rozpoczęła inwestycję, która docelowo zwiększy produkcję krzemianu sodu, co jest związane z realizacją kontraktu długoterminowego.

Źródło: CIECH

 

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ