Partner serwisu
21 października 2015

Haitong Bank podtrzymuje rekomendację KUPUJ dla KGHM, ale obniża cenę docelową akcji spółki

Kategoria: Z życia branży

W raporcie z 20 października Haitong Bank podtrzymuje rekomendację KUPUJ dla KGHM, ale obniża cenę docelową akcji spółki do 108,47 PLN (wcześniej 112,31 PLN). Od końca września cena akcji wzrosła o 11 proc. (i 9 proc. w stosunku do indeksu WIG20). Analitycy Haitong Bank nadal uważają, że potencjalne zmiany w systemie podatkowym dla sektora wydobywczego w Polsce nie zostały jeszcze rozpoznane przez konsensus rynkowy i pozostają dla Haitong głównym katalizatorem przyszłego wzrostu ceny akcji.

 Haitong Bank podtrzymuje rekomendację KUPUJ dla KGHM, ale obniża cenę docelową akcji spółki

Mimo iż analitycy podtrzymują swoje ostrożne stanowisko w odniesieniu do całego sektora oraz konserwatywny pogląd na przyszłe ceny miedzi, to uważają że przypadek KGHM jest bardziej atrakcyjny niż spółek o podobnym profilu. Obniżenie ceny docelowej akcji zostało spowodowane obcięciem prognoz Haitong na 2015E i 2016E ze względu na niższą niż oczekiwano produkcję i wyższe niż oczekiwano jednostkowe koszty produkcji w Sierra Gorda. Oczekuje się, że wpływ wyników Sierra Gorda na rachunek zysków i strat grupy KGHM będzie po raz pierwszy widoczny w danych za 3Q15.

Obecnie analitycy Haitong Bank spodziewają się, że rynek miedzi będzie miał nadwyżkę 1 Mt w 2015E i 1,1 Mt w 2016E. Oznacza to, że zdaniem analityków musi dojść do ogłoszenia kolejnej rundy cięć tej wielkości na lata 2016-2017 w celu przywrócenia równowagi na rynku. Dotychczas KGHM ogłosiła zamknięcie kopalni McCreedy West (bez znaczenia dla rachunku zysków i strat spółki), jednak Haitong nie spodziewa się żadnych znaczących zmian w projekcie Sierra Gorda.

Fot. KGHM

Źródło: Clear Communication Group

 

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ