Partner serwisu
08 października 2015

Debata poselska na temat planów poszerzenia rurociągu Nord Stream z Rosji

Kategoria: Z życia branży

7 października br. posłowie debatowali nad planami podwojenia przepustowości gazociągu Nord Stream, pomiędzy Rosja i Niemcami, w obecności Komisarza Miguela Ariasa Cañete, odpowiedzialnego za energię i klimat oraz Nicolasa Schmita, przedstawiciela luksemburskiej Prezydencji w Radzie

Debata poselska na temat planów poszerzenia rurociągu Nord Stream z Rosji

Większość posłów wyraziła obawy związane z konsekwencjami strategicznymi i dotyczącymi bezpieczeństwa, związanymi z projektem, prosząc Komisję o ocenę jego wpływu na strategię bezpieczeństwa energetycznego oraz na unię energetyczną. Posłowie podkreślali także, że interesy gospodarcze prywatnego przedsiębiorstwa powinny być starannie rozpatrzone w szerszym kontekście, wpływu, jaki mogą mieć one na sąsiednie kraje oraz interesy UE. Większość posłów przypominała też, jak ważna jest dywersyfikacja, autonomia i bezpieczeństwo dostaw. Mówiąc o swoim poparciu dla idei oraz zasad Europejskiej Unii Energetycznej, posłowie wyrażali wątpliwość, czy projekt Nord Stream przyczyni się do osiągnięcia stawianych przez nią celów.

Gazociąg Nord Stream łączy rosyjskie wybrzeże Morza Bałtyckiego, koło Vyborgu, z wybrzeżem niemieckim, koło Greifswaldu.

Źródło: http://www.europarl.europa.eu

fot.: freeimages

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ