Partner serwisu
29 września 2015

Studenci Politechniki Łódzkiej pobili rekord Polski. Przejechali 830 km na jednym litrze paliwa

Kategoria: Paliwa

Studenci Politechniki Łódzkiej pobili rekord Polski w liczbie przejechanych kilometrów na jednym litrze paliwa, czytamy na dzienniklodzki.pl.


 

Studenci Politechniki Łódzkiej pobili rekord Polski. Przejechali 830 km na jednym litrze paliwa

Rekord - 830km na litrze paliwa - został pobity podczas międzynarodowego konkursu Pisaralla pisimmälle, który w dniach 29-30 sierpnia odbył się po raz czterdziesty w fińskim miasteczku Nokia. Poprzedni rekord kraju wynosił 659 km/l paliwa i został on ustanowiony przez studentów Politechniki Warszawskiej. Tym razem udało się to drużynie Iron Warriors ze Studenckiego Koła Naukowego Miłośników Motoryzacji Politechniki Łódzkiej.

Bolid powstawał przez ostatnie dwa lata na Wydziale Mechanicznym PŁ. Dotąd najlepszym oficjalnym osiągnięciem drużyny z naszej politechniki był majowy występ na na zawodach Shell Eco-Marathon w Rotterdamie (641 km/l). Podczas podobnych zawodów wyniki zużycia paliwa z trwających zwykle kilkadziesiąt minut przejazdów przeliczane są przez sędziów na wynik, jaki bolid uzyskałby jadąc na jednym litrze. Zespół z Politechniki Łódzkiej staruje w kategorii prototypów benzynowych.

 

Źródło: dzienniklodzki.pl

fot. freeimages
 

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ