Partner serwisu
28 września 2015

NCBiR ogłosiło terminy naboru wniosków do Programu INNOCHEM

Kategoria: Z życia branży

– Uruchamiany przez NCBiR Program to realna szansa na wzrost konkurencyjności przemysłu chemicznego w Polsce – mówi dr Tomasz Zieliński, Prezes Zarządu Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego, która jest inicjatorem Programu.

NCBiR ogłosiło terminy naboru wniosków do Programu INNOCHEM

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR) wyznaczyło terminy ogłoszenia konkursu i rozpoczęcia naboru wniosków do Programu INNOCHEM.

Konkurs w ramach Programu INNOCHEM zostanie ogłoszony 18 grudnia 2015 r., a nabór wniosków będzie trwał od 1 lutego do 1 marca 2016 r. Pula środków przeznaczonych na dofinansowanie projektów badawczo-rozwojowych wyniesie ok. 120 mln zł. INNOCHEM obejmie projekty o charakterze innowacyjnym skierowane m.in. na rzecz wytwarzania podstawowych produktów przemysłu chemicznego (np. produktów rafinacji ropy naftowej, dodatków do paliw i olejów mineralnych, nawozów, wielkotonażowych tworzyw polimerowych, produktów specjalistycznych). W założeniach Programu pierwszy raz w historii polskiego przemysłu działania badawczo-rozwojowe będą wsparte w takiej skali.

Przedstawiciele branży liczą na to, że Program, oprócz wzmocnienia innowacyjności w polskich firmach przyczyni się również do zacieśniania współpracy między przemysłem a nauką. - Pomoc w finansowaniu projektów B+R dobrze przysłuży się polskiej chemii - ocenia Tomasz Zieliński. - Mamy nadzieję, że obok programu sektorowego będą wprowadzane inne sposoby wzmacniania innowacyjności, np. ulgi podatkowe dla przedsiębiorstw wprowadzających projekty badawczo-rozwojowe.

Polska Izba Przemysłu Chemicznego rozpoczęła prace nad studium wykonalności dla INNOCHEMU w zeszłym roku. Studium zostało przyjęte przez NCBiR w grudniu 2014 r., a pozytywnie zaopiniowane w połowie 2015 r. rojekty z programu sektorowego INNOCHEM będą finansowane z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój (PO IR). Programy sektorowe nadzoruje Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

 

Źródło: PIPC

 

 

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ