Partner serwisu
16 września 2015

BASF ponownie notowana w indeksie Dow Jones Sustainability

Kategoria: Z życia branży

Firma BASF została po raz kolejny włączona do nowojorskiego indeksu spółek działających zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju – Dow Jones Sustainability World Index (DJSI World).

BASF ponownie notowana w indeksie Dow Jones Sustainability

Spółkę doceniono szczególnie za zaangażowanie w obszarze zarządzania innowacyjnością, sprawozdawczości dotyczącej ochrony środowiska i odpowiedzialności społecznej, odpowiedzialnego zarządzania produktami oraz rozwoju kapitału ludzkiego. DJSI World jest jednym z najbardziej znanych indeksów spółek działających zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju i obejmuje najlepsze 10 procent spośród 2500 największych spółek, których akcje wchodzą w skład indeksu Dow Jones Global.

Akcje BASF zostały ujęte w indeksie DJSI World po raz piętnasty z rzędu. Spółki notowane w indeksie muszą co roku wykazać stałą poprawę w dziedzinie zrównoważonego rozwoju – oceniane są pod tym względem przez analityków z firmy RobecoSAM zajmującej się zarządzaniem aktywami.

Zrównoważony rozwój stanowi nieodłączny element strategii firmy BASF pod nazwą „Tworzymy chemię” i jest głównym czynnikiem jej wzrostu.

Źródło i fot: www.basf.com/sustainability.

 

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ