Partner serwisu
11 września 2015

Modernizacja systemu sterowania ruchem kolejowym bocznicy Grupy Azoty ZAK S.A.

Kategoria: Z życia branży

Należąca do Grupy Azoty ZAK S.A. bocznica kolejowa w najbliższym czasie zostanie przebudowana i zmodernizowana. 10 września spółka podpisała z partnerami branżowymi CTL Logistics Sp. z o.o. i CTL CHEMKOL Sp. z o.o. list intencyjny w tej sprawie.

Modernizacja systemu sterowania ruchem kolejowym bocznicy Grupy Azoty ZAK S.A.

- Jesteśmy przekonani, że logistyka to ten obszar naszej działalności, który bezpośrednio wpływa na konkurencyjność naszych codziennych działań. Chcąc bezproblemowo docierać do klientów z naszymi produktami musimy świadczyć usługi w tym obszarze na najwyższym poziomie. Jestem przekonany, że modernizacja naszej bocznicy kolejowej pomoże nam ten cel zrealizować – podkreśla prezes Grupy Azoty ZAK S.A. Adam Leszkiewicz.

- Modernizacja bocznicy zakładów azotowych w Kędzierzynie ma strategiczne znaczenie dla spółki, ponieważ istotnie wpłynie na poprawę efektywności prowadzenia ruchu kolejowego. Zwiększy się przepustowość bocznicy, a w efekcie jakość i szybkość realizacji usług - podkreśla Jacek Bieczek, prezes zarządu CTL Logistics. - Dzięki nowoczesnym systemom sterowania ruchem kolejowym łatwiej również będzie kontrolować cały proces przewozowy oraz dbać o bezpieczeństwo, które w tym przypadku ma szczególnie duże znaczenie - dodaje. 

 

 

Po zakończeniu modernizacji w Kędzierzynie powstanie jedna z najnowocześniejszych bocznic kolejowych tego typu, bazująca na w pełni elektronicznym systemie nastawczym.

CTL Logistics Sp. z o.o. i Grupa Azoty ZAK S.A. to współudziałowcy CTL CHEMKOL Sp. z o.o. obsługującej bocznicę i świadczącej usługi przewozowe. Wieloletnia współpraca pozwoliła wypracować doświadczenie i stanowi gwarancję efektywnej realizacji tej inwestycji. List pozwoli w późniejszym etapie wypracować założenia projektowe i model finansowania inwestycji. Realizacja zadania wpłynie na obniżenie kosztów.

***

Ruch na bocznicy Grupy Azoty Zakładów Azotowych Kędzierzyn S.A.

Grupa Azoty ZAK S.A. jest właścicielem bocznicy kolejowej składającej się z 65 km torów, 153 rozjazdów, 132 przejazdów kolejowych, 5 nastawni oraz złożonej infrastruktury towarzyszącej.

Ta skomplikowana struktura łączy Grupę Azoty oraz inne spółki znajdujące się na naszym terenie poprzez stację w Bierawie z transportem krajowym. 

Dla funkcjonowania tak złożonego organizmu niezbędne jest właściwe zarządzanie
i obsługa realizowana przez CTL Chemkol Sp. z o.o.

Od stycznia 2002 roku  CTL Chemkol zapewnia obsługę w zakresie transportu kolejowego dla Grupy Azoty oraz innych Spółek.

Roczny tonaż przewożonych ładunków to blisko 1 milion ton.

 

Źródło,fot.: Grupa Azoty

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ