Partner serwisu
04 września 2015

Konkurs dla nastoletnich naukowców. Nagraj inspirujący filmik i wygraj prawdziwe laboratorium

Kategoria: Innowacje i nauka

Uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych mogą zawalczyć o wyposażenie szkolnej pracowni chemicznej, fizycznej bądź biologicznej o wartości 13 tysięcy złotych. Przewidziana jest także nagroda dla zdobywców drugiego i trzeciego miejsca. Otrzymają oni wybrany sprzęt laboratoryjny o wartości 6 tysięcy złotych. Konkurs, który rozpoczął się 1 września, będzie trwał do 1 października.

Konkurs dla nastoletnich naukowców. Nagraj inspirujący filmik i wygraj prawdziwe laboratorium

Konkurs organizowany jest w ramach programu naukowo-edukacyjnego ADAMED SmartUP, skierowanego na rozwój naukowych talentów już na etapie szkolnym. By powalczyć o wyposażenie szkolnego laboratorium, należy wysłać lekcję edukacyjną w formie materiału wideo na jeden z tematów przygotowanych przez wykładowców ADAMED SmartUP.

Im bardziej kreatywnie, tym lepiej. Uczniowie mogą improwizować co do formy. Kolejny ważny warunek – filmik nie może być dłuższy niż 3 minuty. Zadane tematy to:

„Fizyka od kuchni” - należy wybrać jedno lub dwa zjawiska fizyczne, które zachodzą w kuchni, a następnie w ciekawy sposób je przedstawić i/lub wytłumaczyć.

„Co robi mózg, gdy człowiek śpi?” - lekcja powinna być poświęcona temu, jaką funkcję spełnia sen i na czym polega działanie fal mózgowych.

Nie wszystkie bakterie są złe. Kolejny temat to „Czy mikroorganizmy mogą być dla nas dobre?” - materiał wideo o bakteriach, które służą człowiekowi.

„Kolorowa chemia - jaki jest Twój ulubiony kolor?” - w ciekawy sposób należy pokazać i wytłumaczyć jak otrzymać ten kolor: a. wyświetlając go z jakiegoś źródła światła; b. zabarwiając nim, np. wodę w zlewce. Należy zagłębić się w fizykochemię procesu widzenia i powstawania kolorów w systemie RGB i CMYK.

Wideo ma być zamieszczone w aplikacji konkursowej dostępnej na profilu ADAMED SmartUP na Facebooku.

Cały artykuł na stronie: innpoland.p

Źródło: innpoland.pl

Fot.: freeimages.com

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ