Partner serwisu
27 lipca 2015

Plastikowe drogi - lepsze od asfaltowych

Kategoria: Z życia branży

PlasticRoad, składa się w 100% z tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu. Według pomysłodawców będzie to idealna alternatywa dla tradycyjnej asfaltowej drogi.

Plastikowe drogi - lepsze od asfaltowych

Pracownicy VolkerWessels i KWS Infra wpadli na pomysł stworzenia drogi z recyklingowanego plastiku. Ich zdaniem idea ta z jednej strony obniża koszt kładzenia nawierzchni, z drugiej sprawia, że drogi staną się bardziej przyjazne środowisku.

– Plastikowe drogi oferują wiele zalet w porównaniu do obecnych struktur drogowych, zarówno w budowie, jak i utrzymaniu – mówi Rolf Mars, dyrektor KWS Infra.

Projekt ekologicznej drogi zakłada cienką konstrukcję wyposażoną w specjalne jamy. Dzięki czemu instalacje sanitarne czy elektryczne mogłyby być przeprowadzone zaraz pod powierzchnią drogi. Dodatkowo jezdnia miałaby się składać z gotowych elementów, co skróciłoby czas jej ewentualnej wymiany. Przedstawiciele firmy VolkerWessels oraz KWS Infra twierdzą, że nawierzchnia wykonana z recyklingowanych tworzyw sztucznych jest odporna na korozję i warunki atmosferyczne oraz radzi sobie doskonale z temperaturami od -40 do 80 stopni Celsjusza. Szacuje się, że dzięki temu żywotność plastikowej drogi byłaby trzykrotnie dłuższa od jej asfaltowego odpowiednika.

 

Żródło,fot.: KWS Infra, VolkerWessels

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ