Partner serwisu
14 lipca 2015

BASF i PTChem razem dla przyszłych chemików

Kategoria: Innowacje i nauka

BASF Polska i Polskie Towarzystwo Chemiczne zawiązują współpracę pod hasłem „Razem dla przyszłych chemików”.

BASF i PTChem razem dla przyszłych chemików

W ramach podjętej współpracy partnerzy obiecali zagwarantować użytkownikom social media stały dostęp do ciekawostek chemicznych, informacji na temat tego, w jakim kierunku rozwija się chemia na świecie oraz licznych konkursów. Wszystko to odbywać się będzie na prowadzonej przez BASF platformie edukacyjnej chemiatomy na Facebooku oraz zintegrowanej z nią stronie internetowej. Firma zaprosiła do współpracy ekspertów wytypowanych przez Polskie Towarzystwo Chemiczne: Sylwię Nogę i Krzysztofa Borysa.

- Celem Towarzystwa jest popieranie rozwoju nauk chemicznych i ich popularyzacja wśród społeczeństwa. Współpraca z firmą BASF i wykorzystanie do tego narzędzi social media daje szansę na upowszechnianie chemii w sposób nowoczesny, skierowany do młodego, wymagającego odbiorcy. Działanie to niewątpliwie może przyczynić się do wzrostu świadomości roli chemii wśród młodzieży, co w przyszłości skutkować będzie większym zainteresowaniem tą dziedziną nauki przy wyborze np. kierunku studiów – powiedziała Sylwia Noga.

Ekspertka podkreśla także, że atutem platformy jest łatwość wymiany informacji pomiędzy poszczególnymi użytkownikami, która sprawia, że uczeń staje się aktywnym podmiotem, korzysta z nowoczesnych źródeł nauki i samodzielnie buduje własny system wiedzy.

Młodzi adepci chemii na profilu portalu chemiatomy na Facebooku będą mogli na bieżąco kierować do specjalistów pytania. W pełni wykorzystana zostanie tu interakcyjność nowych mediów – eksperci staną się nie tylko źródłem wiedzy, ale również odbiorcami pomysłów.

- Współpraca między BASF Polska i Polskim Towarzystwem Chemicznym w ramach profilu chemiatomy.pl pozwoli jego użytkownikom być jeszcze bliżej tego co aktualne, ważne i interesujące w chemii – zapowiada Krzysztof Borys.

Fot. www.freeimages.com

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ