Partner serwisu
13 kwietnia 2015

Nowa inwestycja Michelin w Olsztynie

Kategoria: Z życia branży

O 20 tysięcy metrów kwadratowych – czyli o ponad jedną czwartą – powiększy się powierzchnia Centrum Logistycznego Michelin w Olsztynie.

Nowa inwestycja Michelin w Olsztynie

Nowoczesne magazyny są przeznaczone dla opon rolniczych, które z Olsztyna trafią do odbiorców na wszystkich kontynentach.

Jeden z największych magazynów
Po rozbudowie, Centrum Logistyczne będzie miało powierzchnię 90 tysięcy metrów kwadratowych i stanie się jednym z największych magazynów Michelin na świecie i największym w Europie Środkowo-Wschodniej. Składowane w nim będą opony produkowane nie tylko w Olsztynie, ale także w fabrykach Michelin w Rosji, Rumunii, na Węgrzech, a nawet Japonii, Tajlandii i Stanach Zjednoczonych.

Obiekty, zbudowane z wykorzystaniem najnowszych technologii, zapewnią bardzo wysoką jakość magazynowania i najnowocześniejszą organizację transportu opon - mówi szef Logistyki  Michelin Polska Michał Marko. W nowych magazynach będą przechowywane opony rolnicze i przemysłowo-budowalne Michelin oraz także opony innych należących do francuskiej firmy marek - Kleber i Taurus.

10 minionów euro
Rozbudowa Centrum Logistycznego kosztowała 10 milionów euro. Inwestycja powstała na terenie Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Przygotowanie projektu i wykonawstwo Michelin powierzył firmie Budimex.

Olsztyńska fabryka francuskiej firmy Michelin jest największą fabryką opon w Polsce i jednym z największych zakładów produkcyjnych Michelin na świecie. Michelin Polska zatrudnia w Olsztynie około 4 tys. 200 osób i jest największym pracodawcą na Warmii i Mazurach. W Warszawie znajduje się Dyrekcja Handlowa odpowiedzialna za sprzedaż i marketing opon w Polsce i Krajach Bałtyckich. Olsztyńska fabryka produkuje opony do samochodów osobowych, dostawczych, ciężarowych oraz do pojazdów rolniczych, a także formy, kordy i półfabrykaty. Do fabryki należy też nowoczesne Centrum Logistyczne. Michelin jest obecny w Olsztynie od 20 lat. Grupa została większościowym udziałowcem fabryki oponiarskiej Stomil-Olsztyn S.A. w grudniu 1995 r.

Uroczyste otwarcie
Na uroczystość otwarcia nowej części Centrum Logistycznego która odbyła się w połowie marca, zostali zaproszeni:  Wojewoda Warmińsko-Mazurski Marian Podziewski, Marszałek Województwa Gustaw Marek Brzezin, Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz, Prezes Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Marek Karólewski. Ze strony Michelin uczestniczyli między innymi Dyrektor Logistyki Michelin na Europę Carlos Echanove, Dyrektor Generalny Michelin Polska S.A.  John Young , Dyrektor fabryki Jarosław Michalak, Igor Zyemit - dyrektor przemysłowy Linii Opon Rolniczych, Szef Logistyki Michelin Polska Michał Marko oraz pracownicy i przedstawiciele firm wykonawczych.

 

Źródło,fot.: Michelin

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ