Partner serwisu
08 kwietnia 2015

2014 dobrym rokiem finansowym dla PCC Rokita

Kategoria: Z życia branży

- Dobre wyniki osiągnęliśmy mimo niesprzyjających cykli koniunkturalnych na nasze produkty. EBITDA osiągnęła poziom ponad 125 mln zł (wzrost o 4,5% r/r). Jednocześnie wypracowaliśmy wzrost skonsolidowanych zysków jak i marż na wszystkich poziomach - mówi Wiesław Klimkowski, Prezes Zarządu PCC Rokita SA

2014 dobrym rokiem finansowym dla PCC Rokita

Spółka PCC Rokita zakończyła 2014 r. z sukcesem, co zostało potwierdzone bardzo dobrymi wynikami finansowymi. W środę 1 kwietnia br. Zarząd spółki zarekomendował wypłatę dywidendy, a wczoraj Rada Nadzorcza pozytywnie zaopiniowała tę rekomendację.

– Nie ogłaszaliśmy formalnie polityki dywidendowej, ale nie jest tajemnicą, że chcemy być spółką trwale dywidendową. Oczywiście wszystko zawsze zależy od sytuacji operacyjnej i finansowej firmy oraz od planów inwestycyjnych, ale naszą ambicją jest, by co roku dzielić się zyskiem z akcjonariuszami – podkreśla Rafał Zdon, Wiceprezes Zarządu PCC Rokita SA.

– Dobre wyniki osiągnęliśmy mimo niesprzyjających cykli koniunkturalnych na nasze produkty. EBITDA osiągnęła poziom ponad 125 mln zł (wzrost o 4,5% r/r). Jednocześnie wypracowaliśmy wzrost skonsolidowanych zysków jak i marż na wszystkich poziomach - mówi Wiesław Klimkowski, Prezes Zarządu PCC Rokita SA. – Znaczący wpływ na wyniki miała przede wszystkim koncentracja na obszarze wysokomarżowych produktów specjalistycznych, stanowiącym ok. 25% naszych przychodów. Udział tych produktów w przychodach wykazuje tendencje rosnącą. Produkty te są mniej dostępne na rynku i wytwarza je niewielu producentów, a co za tym idzie, generują wyższą marżę. W segmencie produktów specjalistycznych liczy się głównie zrozumienie potrzeb naszych odbiorców i w efekcie – opracowanie produktów i formulacji, które w precyzyjny sposób na nie odpowiadają. Rozwój w obszarze produktów specjalistycznych to nasza konsekwentnie realizowana strategia. Jednocześnie w trybie ciągłym prowadzimy proces poprawy efektywności działalności, nawet w najdrobniejszych przypadkach staramy się wdrożyć projekty optymalizacyjne. To daje wymierne efekty – kończy Klimkowski.

 

 

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ