Partner serwisu
25 marca 2015

Ferdinado De Giorgi nowym trenerem ZAKSY Kędzierzyn Koźle

Kategoria: Chemia w sporcie

Od nowego sezonu siatkarzy ZAKSY poprowadzi Ferdinando De Giorgi. Dotychczasowy trener Sebastian Świderski zostaje w klubie i obejmie funkcję dyrektora sportowego.

Ferdinado De Giorgi nowym trenerem ZAKSY Kędzierzyn Koźle

4-letni Ferdinando De Giorgi to utytułowany zawodnik i trener. Jako rozgrywający zagrał w reprezentacji Włoch aż w 330 meczach. W 2000 roku, jeszcze jako czynny siatkarz, rozpoczął pracę trenera. Jako szkoleniowiec wielokrotnie zdobywał Puchar i Super Puchar Włoch, dwukrotnie sięgnął też po Puchar CEV. W sezonie 2005-2006 zdobył wraz Lube Banca Macerata mistrzostwo Włoch. De Giorgi współpracował z Sebastianem Świderskim dotychczasowym trenerem ZAKSY. Włoch prowadził w latach 2005 -2010 Lube Banca Macerata, w którym od 2007 roku grał Świderski.

- Mam nadzieję, że nowy trener wraz z nowym dyrektorem sportowym i sztabem szkoleniowym stworzą świetny duet i wspólnie poprowadzą naszą drużynę do sukcesu, na który w Kędzierzynie-Koźlu czekamy - mówi prezes ZAKSY Mirosław Ptasiński.

Do zakończenia obecnego sezonu Sebastian Świderski będzie łączył funkcje pierwszego trenera i dyrektora sportowego.
- Sebastian Świderski jest jedną z najbardziej zasłużonych postaci kędzierzyńskiej siatkówki, z którą są związane największe sukcesy naszego klubu. To nadal wielki potencjał do wykorzystania. Chcemy także by wszystkie zmiany w klubie przebiegły płynnie i w sposób optymalny zarówno dla zawodników jak i całego klubu - podkreśla Mirosław Ptasiński.

Władze klubu liczą na to, że ZAKSA z nowym zespołem szkoleniowym w przyszłym sezonie zawalczy o najwyższe trofea w polskiej i europejskiej siatkówce. Zmiany w sztabie szkoleniowym to dopiero początek wzmocnień. Klub wraz z nowym trenerem już niedługo przedstawią nowy odświeżony skład drużyny.

W tym roku mimo licznych kontuzji kędzierzyńska drużyna awansowała do fazy play off siatkarskiej Plus Ligi. Cały czas gra również w Pucharze CEV. 

ZAKSA Kędzierzyn Koźle to jeden z najbardziej zasłużonych klubów w historii polskiej siatkówki. Klub wielokrotnie zdobywał Mistrzostwo Polski oraz Puchar Polski.

 

Źródło,fot.: zaksa.pl

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ