Partner serwisu
19 marca 2015

Paliwa, które czyszczą silnik, zmniejszają zużycia paliwa i emisję zanieczyszczeń

Kategoria: Paliwa

Total Polska wprowadza na rynek nową gamę paliw premium, które czyszczą silnik i zapewniają długotrwałą ochronę silnika dla lepszych osiągów, mniejszego zużycia paliwa i zmniejszenia emisji zanieczyszczeń. Nowa generacja 98-oktanowej benzyny oraz oleju napędowego jest już dostępna na stacjach paliw Total.

Paliwa, które czyszczą silnik, zmniejszają zużycia paliwa i emisję zanieczyszczeń

– Paliwa TOTAL EXCELLIUM New Generation łączą w swojej formule cały technologiczny know-how oraz odzwierciedlają dbałość o wysoką jakość produktów TOTAL. Zespół badawczy przez dwa lata pracował nad stworzeniem tych paliw, by znaleźć odpowiedź na rosnące potrzeby naszych klientów dbających o silniki swoich samochodów – podkreśla Philippe Montantême, Wiceprezes ds. Strategii, Marketingu i Badań w dziale Marketing and Services Total.

Czysty silnik zużywa mniej paliwa oraz emituje mniej zanieczyszczeń, co przedłuża jego żywotność

Nowe jednostki napędowe zapewniają wysokie osiągi, ale są również bardzo wrażliwe na gromadzące się w silniku zanieczyszczenia. Ich kumulacja może wpływać na pracę silnika i wywierać negatywny wpływ na osiągi powodując zwiększenie spalania, emisji trujących spalin oraz zmniejszenie mocy.

Formuła TOTAL EXCELLIUM New Generation została zoptymalizowana poprzez dodanie do paliwa detergentów czyszczących kluczowe części silnika tak, aby utrzymać je w czystości. Wynikiem prac badawczych jest zmniejszenie zanieczyszczeń do 93% w silnikach diesla oraz do 99% mniej zanieczyszczeń w silnikach benzynowych[1]. 

Dodatki zastosowane w paliwie zawierają również modyfikatory tarcia, które zmniejszają tarcie między metalowymi częściami silnika. W efekcie zużycie silnika jest mniejsze, a jego żywotność – dłuższa. Połączenie działania modyfikatorów tarcia oraz właściwości czyszczących prowadzi do zmniejszenia zużycia paliwa i mniejszej emisji dwutlenku węgla
.

Źródło,fot.: Total Polska

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ