Partner serwisu
27 lutego 2015

Oddziały LOTOS Lab w Jaśle i Czechowicach zmienią właściciela

Kategoria: Z życia branży

LOTOS Lab podpisała wstępną umowę sprzedaży swoich oddziałów południowych w Jaśle i Czechowicach. Nabywcą jest giełdowa spółka Polwax S.A. Zawarcie umowy finalnej i tym samym formalne przejęcie oddziałów przez nowego inwestora zaplanowano na koniec marca tego roku.

Oddziały LOTOS Lab w Jaśle i Czechowicach zmienią właściciela

Umowa zakłada, że pracę w nowej firmie znajdzie 41 doświadczonych pracowników LOTOS Lab z Jasła i Czechowic. Wszystkie te osoby zachowają przez co najmniej rok dotychczasowe warunki pracy, a ich umiejętności będą odpowiednio wykorzystane przez nowego pracodawcę.
 
Ponadto porozumienie przewiduje, że nowy inwestor przejmie południowe laboratoria LOTOS Lab wraz z majątkiem, należnościami i zobowiązaniami wynikającymi z umów. Dla południowych oddziałów LOTOS Lab nowy właściciel będzie oznaczać szanse na rozwój i nowe projekty. Spółka LOTOS Lab skoncentruje się na realizacji zamówień głównie dla rafinerii w Gdańsku i rozwoju działalności w oparciu o potrzeby rafinerii

Umowa z Polwax S.A. gwarantuje bezpieczeństwo operacyjne spółkom Grupy Kapitałowej LOTOS także po sprzedaży dwóch południowych oddziałów LOTOS Lab. Chodzi o zabezpieczenie realizacji powierzonych im wcześniej prac przez inne spółki z Grupy Kapitałowej LOTOS. Wynegocjowane trzyletnie umowy pomiędzy Inwestorem a spółkami grupy kapitałowej (m.in. Grupy LOTOS, LOTOS Asfalt, LOTOS Oil, LOTOS Paliwa, LOTOS Kolej) mają zapewnić im dalszą współpracę.

 

Źródło: Grupa LOTOS

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ