Partner serwisu
23 lutego 2015

Synthos opublikował wyniki finansowe za 2014 rok

Kategoria: Z życia branży

Grupa Synthos opublikowała szacunkowe, wybrane skonsolidowane wyniki finansowe za 2014 rok. Spółka w trudnym otoczeniu rynkowym może pochwalić się dobrymi wynikami.

Synthos opublikował wyniki finansowe za 2014 rok

Ubiegłoroczne przychody spółki wyniosły blisko 4,62 mld złotych. Dla porównania przychody Synthos w ubiegłym roku wyniosły 5,36 mld złotych.

Wzrósł natomiast zysk z działalności operacyjnej i był na poziomie 479,6 mln złotych. Rok wcześniej było to 453 mln złotych. Zysk netto spółki ukształtował się w 2014 roku na poziomie 357,5 mln zł. Dla porównania w 2013 roku firma zarobiła prawie 417,3 mln złotych.

Jak przyznaje spółka przedstawione szacunki zostały dokonane na podstawie dostępnych Zarządowi Emitenta wstępnych danych dotyczących zrealizowanych wyników za okres styczeń-grudzień 2014 roku przez Spółkę i jej jednostki zależne.

Szacunki dokonane zostały według najlepszej wiedzy Zarządu na dzień ich sporządzania, i w oparciu o założenie, że nie powstaną i nie ujawnią się okoliczności, które mogłyby istotnie wpłynąć na wynik finansowy po dniu opublikowania szacunków, w szczególności dotyczy to odpisów aktualizujących wartość aktywów, w tym należności, zawiązania rezerw, zgłoszenia reklamacji lub innych podobnych zdarzeń.

Źródło, fot.: Synthos
 

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ