Partner serwisu
17 lutego 2015

Jubileusz 25-lecia Krajowej Izby Gospodarczej

Kategoria: Z życia branży

W 2015 roku Krajowa Izba Gospodarcza obchodzi 25-lecie swojej działalności. Od początku istnienia misją KIG były działania na rzecz wsparcia innowacyjności i zwiększenia konkurencyjności polskich przedsiębiorstw.

Jubileusz 25-lecia Krajowej Izby Gospodarczej

Pamiętając o ponad 200-letniej historii samorządu gospodarczego na ziemiach polskich, konsekwentnie podejmuje działania na rzecz przedsiębiorców. Reprezentuje ich interesy w relacjach z rządem, lokalnymi organami administracji państwowej, a także opiniuje projekty nowych uregulowań prawnych z dziedziny życia gospodarczego.

KIG zabiera głos we wszystkich ważniejszych dyskusjach dotyczących kształtu polskiej gospodarki. Dba również  o polskich przedsiębiorców na arenie międzynarodowej: jest członkiem Eurochambres (Stowarzyszenia Europejskich Izb Przemysłowo-Handlowych) i Międzynarodowej Izby Handlowej w Paryżu. Krajowa Izba Gospodarcza opiera się w swoich działaniach na zorganizowanych regionalnych i branżowych środowiskach gospodarczych z całego kraju.

Jednym z punktów Jubileuszu KIG będzie debata gospodarcza „Doświadczenie zmienia perspektywę”, która odbędzie się w dniu 19 lutego 2015 r. w Ufficio Primo w Warszawie. W debacie udział wezmą politycy w tym m.in. byli Prezydenci RP Lech Wałęsa oraz Aleksander Kwaśniewski,  Marszałek Senatu RP Bogdan Borusewicz, Prezes NBP Marek Belka, a w debacie biznesu – czołowi polscy przedsiębiorcy: Adam Góral, Zbigniew Jagiełło, Tomasz Misiak, Michał Sołowow. Swój udział w obchodach 25-lecia KIG potwierdził również Premier Węgier, Viktor Orbán.
 
Wypowiedziom gości przysłuchiwać się będą przedsiębiorcy z całej Polski, a także wybitni przedstawiciele świata polityki, ekonomii, nauki i mediów. Biznes europejski będzie reprezentowany przez prezesów izb przemysłowo-handlowych z krajów UE.
 
Głównym tematem debaty będzie rola kapitału społecznego tworzonego przez klasę średnią, jako podstawowego czynnika rozwoju gospodarki w XXI wieku.

 

Źródło, fot.: KIG

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ