Partner serwisu
09 stycznia 2015

LabFactor – nowoczesna baza edukacyjna

Kategoria: Innowacje i nauka

Kierunki priorytetowe istotne dla krajowej gospodarki m.in.: inżynieria procesowa, inżynieria biochemiczna, inżynieria środowiska znajdą swoją bazę laboratoryjną w nowym budynku dydaktycznym Politechniki Łódzkiej pod nazwą LabFactor. Budowa nowego budynku Wydziału Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska Politechniki Łódzkiej jest jednym z ostatnich projektów realizowanych przez Politechnikę Łódzką z funduszy na lata 2007-2013. 

 LabFactor – nowoczesna baza edukacyjna

Jeden z najnowocześniejszych budynków dydaktycznych w Polsce będzie miał cztery kondygnacje naziemne i jedną podziemną. Powierzchnia użytkowa wyniesie 4479,70 m2, łączna powierzchnia infrastruktury dydaktycznej wyniesie zaś 3854,76 m2.
 
Laboratoria w LabFactor - innowacyjne i wyspecjalizowane:
 
Laboratoria, które tu powstaną będą wyposażone w najnowszą aparaturę zgodną z technologiami użytkowanymi w przemyśle. Należy tu podkreślić, że będzie to budynek dydaktyczny przede wszystkim dedykowany kształceniu studentów. Pracownie i aparatura zakupione dzięki projektowi sprzyjać będą prowadzeniu zajęć, szczególnie o charakterze praktycznym - kształceniu rozwijającemu wyobraźnię inżynierską, naukową pasję i zespołową kreację.

Projekt realizowany  jest  w ramach Działania 13.1 priorytetu XIII Infrastruktura szkolnictwa wyższego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2007 – 2013. Całkowity koszt planowanej inwestycji to ponad 50 mln PLN.
Projektem kieruje dr hab. inż. Tomasz P. Olejnik.

Źródło i fot.: Politechnika Łódzka

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ