Partner serwisu
09 stycznia 2015

Jubileusz BASF i czterech Wydziałów Chemicznych

Kategoria: Z życia branży

W 2015 roku BASF będzie obchodził swoje 150-lecie. Jubileusze będą świętować również Wydziały Chemiczne Politechniki Warszawskiej i Politechniki Wrocławskiej oraz Wydziały Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego i Uniwersytetu Warszawskiego.

Jubileusz BASF i czterech Wydziałów Chemicznych

Rok 2015 będzie obfitował w wiele wydarzeń związanych z chemią. Swoją 150 rocznicę świętować będzie firma BASF, ale jubileusze będą obchodziły również Wydziały Chemiczne Politechniki Warszawskiej (100 rocznica), Politechniki Wrocławskiej (70 rocznica) a także Wydziały Chemii Uniwersytetu Warszawskiego (60 rocznica) i Uniwersytetu Wrocławskiego (60 rocznica rozpoczęcia studiów chemicznych i 20 rocznica Wydziału).

Z tej okazji BASF zawarł porozumienie z Dziekanami wszystkich czterech Uczelni. Celem współpracy jest podkreślenie ważnej roli chemii w gospodarce i edukacji poprzez wspólne obchody jubileuszów.

Wszyscy jubilaci w ciągu swojej długoletniej działalności poprzez wiele aspektów takich jak edukacja młodych ludzi, badania i rozwój czy promocja wydarzeń naukowych mieli swój wkład w rozwój polskiej chemii. Zbiegające się w czasie jubileusze są dobrą okazją do podkreślenia dorobku, możliwością ukoronowania wielu lat dobrych relacji oraz rozwijania współpracy. Współdziałanie biznesu i nauki jest korzystne dla obu stron, dzięki niemu wiedzę teoretyczną można połączyć z działaniami praktycznymi.

W 2015 roku BASF wesprze najważniejsze wydarzenia akademickie, takie jak konferencje chemiczne i pikniki naukowe chcąc przez to dotrzeć do młodzieży studiującej. Eventy planowane są na wiosnę oraz na lato.

 

Źródło, fot: BASF

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ