Partner serwisu
16 grudnia 2014

Gazprom zatankuje Japończyków

Kategoria: Z życia branży

Spółka Gazpromnieft-Aero rozpoczęła dostarczanie paliwa lotniczego do Japan Airlines (JAL) na moskiewskim lotnisku Domodiedowo.

Gazprom zatankuje Japończyków

Całkowity wolumen dostaw na podstawie rocznej umowy wyniesie ok. 7500 ton. Boeingi 747 linie JAL latają regularne w bezpośrednich rejsach z Moskwy do Tokio (Narita Airport).

Japoński przewoźnik to 18. linie lotnicze obsługiwane przez Gazpromnieft-Aero na lotnisku Domodiedowo. Przez ostatnie 10 miesięcy spółka dostarczyła zagranicznym liniom lotniczym w tej lokalizacji ponad 110 tys. ton paliwa lotniczego, tj. trzykrotnie więcej niż w 2013 roku.

Dyrektor Generalny Gazpromnieft-Aero Władimir Jegorow komentuje: – W 2014 r. lotnisko Domodiedowo stało się jednym z najważniejszych punktów wzrostu dla naszej firmy pod względem wolumenów dostarczanych obcym liniom lotniczym. Naszym długoterminowym celem jest zwiększenie udziału w tankowaniu zagranicznych linii lotniczych zarówno w Rosji i za granicą i wzmocnienia pozycji Gazpromniefti-Aero na rynku międzynarodowych dostaw paliwa lotniczego.

Źródło, fot.:Gazpromnieft-Aero

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ