Partner serwisu
24 października 2014

P. Grobelny: Zdecydowanie tak!

Kategoria: O tym się mówi

– Bezpieczna produkcja to zaufanie pracowników, którzy chętnie pracują w uporządkowanej i przejrzystej organizacji, to również zaufanie społeczności lokalnej czy ukształtowanie pozytywnego wizerunku firmy, co pozwala na dalszy rozwój zakładu w określonej lokalizacji – mówi Piotr Grobelny, Dyrektor Biura Bezpieczeństwa i Prewencji, PCC Rokita SA

P. Grobelny: Zdecydowanie tak!

Czy bezpieczeństwo to czysty zysk?

Tak, zdecydowanie. Bezpieczna produkcja to zaufanie pracowników, którzy chętnie pracują w uporządkowanej i przejrzystej organizacji, to również zaufanie społeczności lokalnej czy ukształtowanie pozytywnego wizerunku firmy, co pozwala na dalszy rozwój zakładu w określonej lokalizacji.

Bezpieczne prowadzenie procesów produkcyjnych to jednocześnie optymalne wykorzystanie surowców, ograniczenie strat, to również produkcja wyrobów o zamierzonych parametrach. Ma to ogromny wpływ na konkurencyjność rynkową przedsiębiorstwa.  

Bezpieczna produkcja to brak wypadków przy pracy, awarii i długotrwałych przestojów. To oprócz ograniczenia skutków społecznych, oznacza ograniczenie kosztów działalności i umożliwia nam terminową i zgodną ze specyfikacją realizację kontraktów.

Wysoki poziom bezpieczeństwa ma wpływ na ocenę zakładu przez audytorów zewnętrznych, w tym przez ubezpieczycieli. Przenosi się to na poziom ryzyka ubezpieczeniowego i co za tym idzie, ograniczenie wysokości składki ubezpieczeniowej.

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ