Partner serwisu
10 października 2014

O wybuchu w kędzierzyńskich zakładach azotowych

Kategoria: XIII Konferencja Bezpieczeństwo instalacji przemysłowych

13 sierpnia 2014 r. doszło do rozszczelnienia w węźle rekuperacji ciepła procesowego Wydziału Amoniaku w Zakładach Azotowych w Kędzierzynie. Zgodnie z obowiązującymi w Spółce procedurami została powołana komisja badająca przyczyny tego zdarzenia.

O wybuchu w kędzierzyńskich zakładach azotowych

W ramach przeprowadzonych analiz stwierdzono, że awaria nastąpiła z powodu intensywnej korozji i erozji w komorze. Jakie były okoliczności i skutki awarii. Jak wyglądał przebieg i organizacja odbudowy węzła w celu wznowienia produkcji, która – z tytułu awarii – wiązała się z postojem większości wydziałów produkcyjnych. Jakie zostału podjęte działania zapobiegawcze w Zakładach Azotowych w Kędzierzynie?
Na wszystkie pytania znajdziemy odpowiedź podczas pierwszego dnia Konferencji Bezpieczeństwo Instalacji Przemysłowych w Puławach, gdzie Witold Rusak, dyrektor Departamentu Bezpieczeństwa Technicznego w Grupie Azoty ZAK S.A., przedstawi prezentację „Przedstawienie ocen i wniosków wynikających z awarii, która wiązała się z wybuchem i pożarem wodoru w dniu 13 sierpnia w Grupie Azoty ZAK S.A.”.

 

fot. Grupa Azoty ZAK

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ