Partner serwisu
07 października 2014

Kolejna inwestycja w Puławach oddana do użytku

Kategoria: Z życia branży

– Oddanie tej inwestycji to dowód na to, że w Azotach od pomysłu do jego realizacji droga przebiega bardzo sprawnie. Magazynowanie surowców w obecnej sytuacji jest strategicznie ważne i pomoże elastycznie reagować na ewentualne zakłócenia w dostawach – podkreślił na otwarciu nowej inwestycji Włodzimierz Karpiński, Minister Skarbu Państwa.

Kolejna inwestycja w Puławach oddana do użytku

6 października br. Grupa Azoty Puławy oddała do użytku nową inwestycję o docelowym budżecie ponad 108 mln zł. Stokaż amoniaku o pojemności 15 tys. ton zwiększy stabilność zaopatrzenia Spółki w podstawowy półprodukt, jakim jest amoniak. Inwestycja ta wpłynie na poprawę bezpieczeństwa i wzmocni pozycję Puław oraz całej Grupy Azoty na rynku krajowym i europejskim. 

Większe zdolności magazynowe

Dotychczasowe zdolności magazynowe amoniaku w Puławach wynosiły około 3,5 tys. ton. Nowy zbiornik zwiększa je prawie pięciokrotnie. Jest to ważny aspekt realizacji strategii zachowania ciągłości działalności produkcyjnej oraz zarządzania ryzykiem. Zbiornik to bufor pozwalający na elastyczne planowanie prac remontowych na większych odcinkach ciągów technologicznych bez ograniczania produkcji. Obiekt jest również zabezpieczeniem magazynowym na wypadek okresowych przerw w dostawach gazu.

– To wielka radość oddawać do użytku nową instalację w naszych puławskich Zakładach. Kolejne hektary terenu zostały zabudowane i będą przynosiły bardzo wymierne korzyści. Po inwestycjach podnoszących efektywność naszych jednostek, zwiększających moce produkcyjne, sprzyjających ochronie środowiska, przyszedł czas na bufor bezpieczeństwa operacyjnego. Dzięki nowoczesnemu zbiornikowi na amoniak i stacjom przeładunkowym zwiększamy pięciokrotnie nasze zdolności magazynowe. Zyskujemy tym samym większy komfort funkcjonowania całej fabryki  – powiedział Marian Rybak, prezes zarządu Grupy Azoty Puławy S.A.

– Oddanie tej inwestycji to dowód na to, że w Azotach od pomysłu do jego realizacji droga przebiega bardzo sprawnie. Magazynowanie surowców w obecnej sytuacji jest strategicznie ważne i pomoże elastycznie reagować na ewentualne zakłócenia w dostawach – podkreślił Włodzimierz Karpiński, Minister Skarbu Państwa.

 

Działania proekologiczne

Głównymi celami realizacji projektów inwestycyjnych w Grupie Azoty Puławy S.A. jest zwiększenie efektywności produkcyjnej przy spełnianiu najwyższych standardów, jakości i troski o środowisko naturalne. Konsekwentnie od lat inwestując w rozwiązania proekologiczne Grupa Azoty Puławy S.A. znacząco zredukowała zanieczyszczenia emitowane do powietrza oraz zanieczyszczenia ściekowe. Od 1985 roku Spółka zredukowała zanieczyszczenia pyłowe aż o 94%, zanieczyszczenia ściekowe o 70%, a zanieczyszczenia gazowe o 53% jednocześnie zwiększając zdolności produkcyjne firmy o 40%. 

Źródło: Grupa Azoty

fot.: Grupa Azoty

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ