Partner serwisu
03 października 2014

Medal im. Emila Kirschbauma przyznany

Kategoria: Innowacje i nauka

Prof. Andrzej Górak z Wydziału Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska Politechniki Łódzkiej otrzymał 30 września medal im. Emila Kirschbauma. Jest to prestiżowe wyróżnienie wręczane raz na trzy lata osobie o wybitnym dorobku naukowym i organizacyjnym w dziedzinie projektowania procesów i urządzeń dla przemysłu chemicznego, farmaceutycznego i petrochemicznego.

Medal im. Emila Kirschbauma przyznany

Profesor Andrzej Górak od wielu lat jest związany także z niemieckimi uczelniami, głównie z Uniwersytetem Technicznym w Dortmundzie, w którym był dziekanem, a ostatnio prorektorem ds. nauki. Jest nie tylko znanym oraz cenionym w świecie naukowcem, lecz również propagatorem nauki polskiej i entuzjastą idei współpracy międzynarodowej. Tworzył konsorcja skupiające ośrodki naukowo-badawcze i przemysłowe, które zdobywały fundusze na badania i rozwój nowych technologii, sprzyjających środowisku i wydajnych energetycznie.

Medal Kirschbauma przyznawany jest od 1991 roku przez Zrzeszenie Niemieckich Inżynierów (VDI) oraz Zrzeszenie Inżynierów Chemików i Biotechnologów (DECHEMA). Nagroda zostanie wręczona prof. Andrzejowi Górakowi na kongresie organizacji ProcessNet zrzeszającej ok. 5000 inżynierów chemików i biotechnologów.

 

Źródło: Politechnika Łodzka

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ