Partner serwisu
29 września 2014

LANXESS: Rozbudowa zakładu produkcji pigmentów nieorganicznych w Ningbo

Kategoria: Z życia branży

Aby sprostać wysokiemu popytowi na pigmenty oparte na tlenku żelaza, koncern chemiczny LANXESS rozbudowuje sieć swoich zakładów w Chinach, uzupełniając powstającą fabrykę w Ningbo o zakłady mieszania i mielenia.

LANXESS: Rozbudowa zakładu produkcji pigmentów nieorganicznych w Ningbo

Pigmenty oparte na tlenku żelaza
W obu zakładach LANXESS zatrudnienie znajdzie łącznie około 200 osób. Potencjalnymi nabywcami pigmentów opartych na tlenku żelaza są przedsiębiorstwa wytwarzające powłoki ochronne i tworzywa sztuczne, jak również firmy z branży budowlanej i papierniczej. W efekcie tej rozbudowy wartość łącznie poniesionych nakładów inwestycyjnych koncernu w Ningbo wzrośnie z 55 do 60 mln euro.

Ningbo
Nowy, ulokowany w Ningbo zakład produkcji czerwonych pigmentów opartych na tlenku żelaza spełnia najnowsze normy środowiskowe. Projektowana początkowa roczna zdolność produkcyjna wynosi 25 tys. ton. W tej samej lokalizacji koncern LANXESS buduje zakłady mieszania i mielenia pigmentów o mocy produkcyjnej sięgającej 70 tys. ton rocznie. Zakład będzie również przetwarzał surowe pigmenty pochodzące z innych ośrodków koncernu przeznaczone na rynki azjatyckie. Zakończenie budowy planowane jest na czwarty kwartał 2015 roku, rozpoczęcie produkcji nastąpi w pierwszym kwartale 2016 roku.

Zakłady mieszania i mielenia koncernu
Jednocześnie wraz z końcem 2016 roku zakończą działalność istniejące zakłady mieszania i mielenia koncernu LANXESS w Taopu w Szanghaju, których maksymalna roczna wydajność wynosi 35 tys. ton. Uwolnione w ten sposób tereny władze miasta planują włączyć w obszar parku technologicznego w okręgu Putuo.

– Trend w kierunku większej urbanizacji wciąż nie słabnie. Decyzja o znaczącej rozbudowie zakładu w Ningbo jest wynikiem globalnego wzrostu popytu na pigmenty oparte na tlenku żelaza, sięgającego około 3 procent rocznie – podkreśla Jörg Hellwig, menedżer działu Pigmentów Nieorganicznych (IPG) koncernu LANXESS – Uwzględniając istniejące zakłady w okręgach Jinshan i Szanghaj w Chinach, znacząco wzmacniamy naszą globalną bazę produkcyjną. Podwajając moce produkcyjne w zakresie mieszania pigmentów na terenie Chin umacniamy swoją pozycję czołowego światowego producenta pigmentów opartych na tlenku żelaza przeznaczonych dla szerokiego wachlarza odbiorców.

 

Nowe zakłady koncernu LANXESS na wschodnim wybrzeżu Chin znajdują się na terenie Petrochemicznej Strefy Rozwoju Gospodarczo-Technologicznego w Ningbo (NPEDZ). Obszar ten charakteryzuje się doskonałą infrastrukturą oraz świetnymi połączeniami logistycznymi i stanowi jeden z trzech największych i najnowocześniejszych okręgów przemysłowych w Chinach.

Źródło i fot.: LANXESS

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ