Partner serwisu
10 lipca 2024

Qemetica Starter – 13 uczestników w programie stażowym

Kategoria: Aktualności

3 lipca br. rozpoczął się Qemetica Starter – program letnich płatnych staży, organizowanych przez Qemetica

Qemetica Starter – 13 uczestników w programie stażowym

To czwarta już ich edycja, ale pierwsza po rebrandingu chemicznej grupy. W tym roku w programie bierze udział 13 studentek, studentów ostatnich lat studiów oraz świeżo upieczonych absolwentów, chcących zdobyć doświadczenie zawodowe i uczyć się od najlepszych specjalistów m.in. w obszarach transformacji biznesowej, IT, zakupów, księgowości i wielu innych. Skuteczność dotychczasowych odsłon potwierdzają dane - w poprzednich edycjach programu wzięło udział łącznie prawie 50 stażystów i stażystek, z których część nawiązała współpracę z firmą bezpośrednio po zakończeniu stażu, a kolejni po kilku miesiącach od jego ukończenia.  

Przez trzy miesiące – lipiec, sierpień, wrzesień – uczestnicy i uczestniczki programu stażowego Qemetica Starter będą realizować indywidualne projekty pod okiem opiekunów merytorycznych. Stażyści wezmą również udział w specjalnym programie szkoleniowym, przygotowanym przez pracowników grupy, z którego dowiedzą się jak stworzyć dobre CV, jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej oraz w jaki sposób skutecznie budować swoją markę osobistą. Na zakończenie programu wszyscy uczestnicy otrzymają certyfikat ukończenia stażu, referencje podpisane przez opiekującego się nimi managera lub managerki oraz informację zwrotną o efektach swojej pracy. 

Płatne staże rozpoczną się już 3 lipca br. a przez kolejne tygodnie ich uczestnicy i uczestniczki – zwykle studenci lub niedawni absolwenci studiów - będą zdobywać doświadczenie zawodowe oraz poszerzać swoją wiedzę pod okiem doświadczonych ekspertów i ekspertek m.in. w obszarach IT, zakupów, transformacji biznesowej oraz księgowości. Program stażowy Qemetiki daje młodym ludziom stojącym u progu kariery zawodowej, możliwość poznania nie tylko specyfiki pracy w dużej, dynamicznie rozwijającej się, międzynarodowej organizacji, lecz również wykorzystania zdobytej już wiedzy i kompetencji w praktyce biznesowej.  

- Po tym jak zaczynałam swój udział w programie, staż okazał się świetnym doświadczeniem zawodowym oraz drzwiami do rozpoczęcia pracy w Qemetica. W czasie spotkań, warsztatów i projektów, które realizowaliśmy w zespole rozwinęłam swoje umiejętności niezbędne w dziedzinie, która mnie interesuje i mogłam zastosować je w praktyczny sposób. Przez ten czas miałam okazję pracować u boku ekspertów, którzy podzielili się ze mną swoją wiedzą i doświadczeniem w dynamicznie rozwijającym się środowisku branży chemicznej. Staż to również możliwość budowania sieci kontaktów i nawiązywanie wartościowych relacji z profesjonalistami z różnych dziedzin. Polecam program stażowy wszystkim, którzy chcą poszerzać swoje kompetencje, pogłębiać wiedzę i zdobyć solidne fundamenty dla swojej kariery – podsumowała swój udział w programie Sylwia Ryczkowska, specjalistka wsparcia zakupów w Qemetica Agricultural Solutions Poland w Nowej Sarzynie, zeszłoroczna stażystka. 

Od kandydatów i kandydatek ubiegających się o staż organizatorzy oczekują podstawowej znajomości pakietu MS Office, umiejętności organizacji pracy własnej oraz otwartości na nowe zadania. Program stażowy Qemetica Starter potrwa do 30 września br., jednak w przypadku zainteresowania, dzięki elastycznemu czasowi pracy, będzie mógł być wydłużony w sposób umożliwiający jego pogodzenie z zajęciami w trakcie roku akademickiego. Stażyści za udział w programie stażowym otrzymają wynagrodzenie. 

W Qemetice proces rekrutacji na wolne stanowiska składa się z kilku etapów. Pierwszym krokiem jest złożenie aplikacji poprzez stronę qemetica.com/kariera, na której zamieszczone są aktualne ogłoszenia o naborze i szczegóły. 

 

Qemetica (do czerwca 2024 CIECH) to wiodąca grupa chemiczna na rynku europejskim, napędzająca swoimi produktami wiele branż współczesnej gospodarki na wszystkich kontynentach. Jest drugim producentem sody kalcynowanej i oczyszczonej w Unii Europejskiej, największym producentem soli warzonej w Polsce, największym dostawcą krzemianów sodu w Europie, największym polskim producentem środków ochrony roślin oraz wiodącym w Polsce producentem pianek poliuretanowych. Posiada fabryki w Polsce, Niemczech i Rumunii oraz zatrudnia ponad 3 tysiące osób w całej UE.

Qemetica łączy nowoczesne podejście do biznesu z dbałością o zrównoważony rozwój. Jej strategia biznesowa zawiera ambitne cele ESG, w tym m.in. osiągnięcie neutralności klimatycznej w 2040 roku. Ważnym elementem działań Qemetiki jest poszukiwanie innowacji w obszarze produkcji chemicznej, które odpowiadają na wyzwania przyszłości. Dlatego Qemetica rozwija własną działalność R&D oraz aktywnie poszukuje przełomowych rozwiązań na rynku start-upów.

Właścicielem 100 proc. akcji Qemetiki jest KI Chemistry, spółka należąca do Kulczyk Investments, międzynarodowego prywatnego domu inwestycyjnego typu Family Office.

źródło: Qemetica
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ