Partner serwisu
28 sierpnia 2014

Grupa ERGIS: Dobre wyniki finansowe po I półroczu

Kategoria: Z życia branży

Grupa ERGIS, zajmują się przetwórstwem tworzyw sztucznych w Europie Środkowo-Wschodniej, zanotowała po I półroczu 2014 r. przychody w wysokości 335,7 mln zł (czyli na poziomie zbliżonym do odnotowanych rok wcześniej).

Grupa ERGIS: Dobre wyniki finansowe po I półroczu

Zysk

Zysk operacyjny sięgający blisko 19 mln zł (czyli o 52,9% wyższy niż po I półroczu 2013 roku) oraz zysk netto w wysokości 12,4 mln zł, czyli o 720,8% wyższy niż rok wcześniej.

Wyniki finansowe
Grupa Ergis zanotowała w I półroczu 2014 roku bardzo dobre wyniki finansowe. Przychody ze sprzedaży Grupy w tym okresie sięgnęły 335,7 mln zł, czyli kształtowały się na poziomie zbliżonym do ubiegłorocznego (spadek o 0,8%), przy średnim kursie euro niższym o ok. 0,8%.

Wzrost konkurencyjności produktów
W I półroczu 2014 roku wzrosła sprzedaż większości asortymentów. Wzrost sprzedaży twardych folii opakowaniowych (o 4,55%) to rezultat wzrostu konkurencyjności produktów, związanego z przeprowadzoną we wcześniejszych okresach optymalizacją lokalizacji linii produkcyjnych.

Spadek w grupie opakowań przemysłowych (o 9,35%) wynikał z harmonogramu uruchomienia nowej linii do produkcji folii stretch nanoERGIS, której instalacja (zakończona w I kwartale 2014) wymagała wcześniejszego wyłączenia dwu wcześniej eksploatowanych linii, co przejściowo zmniejszyło zdolności produkcyjne tego asortymentu oraz ze zmniejszenia średniej grubości sprzedawanych folii.

Osiągnięty w I półroczu 2014 roku znaczący wzrost rentowności jest przede wszystkim rezultatem wprowadzenia do sprzedaży innowacyjnej folii nanoERGIS oraz reorganizacji segmentu folii twardych. W I półroczu 2014 wyraźnie lepsze było również saldo na pozostałej działalności operacyjnej, co wynikało z obniżenia wysokości rezerw zawiązywanych na należności oraz zapasy.

Źródło i fot.: Grupa ERGIS

 

 

Wyniki finansowe Grupy ERGIS po pierwszym półroczu 2014 roku przedstawia poniższa tabela:


Źródło: M+G Sp. z o.o. Sp. k.

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ