Partner serwisu
12 czerwca 2024

ANWIL: Wspólnie na rzecz środowiska i klimatu

Kategoria: Aktualności

ANWIL zaprasza szkoły, przedszkola, a nawet żłobki do podjęcia wyzwania w ramach akcji „Drzewko za butelkę”, której celem jest zebranie jak największej liczby zużytych plastikowych butelek PET, które następnie zostaną poddane recyklingowi.

ANWIL: Wspólnie na rzecz środowiska i klimatu

To już XXII edycja przedsięwzięcia, które adresowane jest do dzieci uczęszczających do żłobków, przedszkoli oraz szkół podstawowych z powiatu włocławskiego, gdzie organizatorem tej ogólnopolskiej akcji jest ANWIL.

„Drzewko za butelkę” – poza efektem końcowym programu – jest świetnym przykładem promowania edukacji ekologicznej wśród najmłodszego pokolenia. Dbałość o środowisko naturalne i budowanie świadomości znaczenia wpływu człowieka na otaczający świat, ale także walor współpracy na rzecz małej, lokalnej społeczności – to niezaprzeczalne atuty realizowanego programu.

W tym roku akcja rozpocznie się od 24 czerwca i potrwa do 30 września. Co ważne na tym etapie, aby wziąć udział w „Drzewku za butelkę” trzeba dokonać zgłoszenia Deklaracji uczestnictwa, której skan należy przesłać na adres mailowy drzewkozabutelke@anwil.pl, a oryginał dokumentu pocztą tradycyjną skierować na adres podany w Regulaminie akcji. Organizatorzy czekają na zgłoszenia od placówek edukacyjnych do 20 czerwca br.

Laureaci tegorocznej edycji „Drzewka za butelkę” otrzymają na zakończenie programu nagrody indywidualne oraz zespołowe, a jej zwieńczenie nastąpi podczas finałowej gali z niespodziankami. Zapraszamy do zgłoszenia swego udziału w akcji i rywalizacji z korzyścią dla lokalnego środowiska i klimatu.

źródło: ANWIL
fot. 123rf
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ