Partner serwisu
14 maja 2024

Startuje nabór do klasy patronackiej ANWILU

Kategoria: Aktualności

ANWIL z Grupy ORLEN konsekwentnie angażuje się w popularyzację nauki
i promocję praktycznych umiejętności niezbędnych w branży chemicznej.
W 2023 r. spółka przy współpracy z Zespołem Szkół Technicznych utworzyła klasę patronacką, która pozwoliła na połączenie kształcenia zawodowego z praktyką. Teraz rusza rekrutacja drugiego rocznika uczniów do klasy patronackiej o profilu technik-mechanik. Dlaczego warto podjąć naukę pod patronatem ANWILU?

Startuje nabór do klasy patronackiej ANWILU

Klasa patronacka to innowacyjna forma współpracy pomiędzy szkołą a firmą, która polega na objęciu przez przedsiębiorstwo patronatu nad wybraną klasą w szkole zawodowej lub technikum. Jest to nie tylko korzyść dla obu stron, ale wręcz konieczność w kształtowaniu przyszłości rynku pracy. To synergia, która owocuje cennym doświadczeniem w środowisku pracy, pod okiem doświadczonych mentorów. Wspólne działania szkoły i zakładu pracy budują pomost między edukacją a biznesem, zapewniając młodym ludziom odpowiednie kwalifikacje i płynne przejście z etapu edukacji do etapu rozwoju kariery zawodowej.

ANWIL to jeden z największych pracodawców w regionie, który oferuje stabilne oraz atrakcyjne warunki zatrudnienia, dlatego wybierając klasę o profilu technik-mechanik uczniowie zdobędą zawód z przyszłością.

- Jest to kontynuacja projektu, czyli analogicznego naboru uczniów do klasy patronackiej w ZST, jaki odbył się w roku ubiegłym. Cieszymy się, że klasa, którą utworzyliśmy w 2023 roku, spotkała się z dużym zainteresowaniem uczniów, pozwalając na rozwój działania i rekrutację kolejnego rocznika. Jesteśmy przekonani, że absolwenci będą cenionymi pracownikami, którzy doskonale odnajdą się na rynku pracy - powiedział Andrzej Kisielewski, Dyrektor Obszaru Personalnego w ANWILU.

Zespół Szkół Technicznych to najnowszy obiekt dydaktyczny we Włocławku. Nowoczesne pracownie, które są wyposażone w najwyższej jakości sprzęt to klucz do efektywnej nauki i rozwoju uczniów. Natomiast możliwość realizacji praktyk zawodowych w ANWILU sprawia, że uczniowie od razu będą mogli połączyć zdobytą wiedzę teoretyczną z praktyką.

Klasa o profilu technik-mechanik przeznaczona jest dla uczniów, którzy mają wyobraźnię techniczną, konstrukcyjną i przestrzenną, a także chcą poznać zasady programowania CNC, CAD/CAM. Rekrutacja za pośrednictwem elektronicznego systemu już wystartowała i potrwa do 14 czerwca 2024 r.

Więcej informacji na temat rekrutacji: TUTAJ

źródło: ANWIL
fot. 123rf
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ