Partner serwisu
24 kwietnia 2024

AkzoNobel kontynuuje wzrost wolumenów i marż w segmencie farb oraz powłok

Kategoria: Aktualności

Akzo Nobel N.V. (AKZA; AKZOY) publikuje wyniki za Q1 2024.

AkzoNobel kontynuuje wzrost wolumenów i marż w segmencie farb oraz powłok

"Nasze wyniki za pierwszy kwartał łączyły wzrost wolumenu w segmencie farb, jak i powłok ze wzrostem marży, podobnie jak w poprzednim kwartale. Po wzroście wolumenów o 2% w I kwartale, przygotowujemy się do dalszego wzrostu w obszarach, w których widzimy możliwości rynkowe, takich jak powłoki proszkowe, gdzie dodajemy nowe linie produkcyjne. Nasza dynamika i postępy w zakresie działań zwiększających wydajność dobrze wróżą wynikom w 2024 r. na rynkach, które pozostają zróżnicowane" - skomentował Dyrektor generalny AkzoNobel, Greg Poux-Guillaume.

Perspektywy na rok 2024

Biorąc pod uwagę obecne warunki rynkowe i stałe kursy walut, AkzoNobel zamierza osiągnąć skorygowany zysk EBITDA w wysokości 1,5 – 1,65 mld euro w 2024 r., jednocześnie obniżając wskaźnik dźwigni finansowej do poziomu około 2,3-krotności długu netto/EBITDA do końca roku.

Najnowsze wydarzenia

Zakończono rozbudowę mocy produkcyjnych w zakładzie w Wietnamie

W naszym zakładzie produkcyjnym w prowincji Bac Ninh niedaleko Hanoi w Wietnamie zakończono duży projekt inwestycyjny. Dzięki temu pozycja firmy w Azji będzie mocniejsza, a produkcja zrównoważona. Na terenie zakładu dodano pięć nowych linii do malowania proszkowego, a także linię do przygotowywania produktów na bazie wody dla rynku elektroniki użytkowej.

Przełom w produkcji energii odnawialnej w Ameryce Łacińskiej

Wszystkie nasze zakłady produkcyjne w Ameryce Łacińskiej są obecnie zasilane w 100% energią elektryczną pochodzącą ze źródeł odnawialnych, co jeszcze bardziej zwiększa ambicje firmy w zakresie obniżania emisji dwutlenku węgla w całym łańcuchu wartości o 50% do 2030 r. (poziom bazowy 2018 r.). Jest to kontynuacja projektu wzdrożonego już w Ameryce Północnej (początek 2023 r.) i Europie (początek 2022 r.).

Planowany wzrost i nowy zakład produkcyjny w Pakistanie

Otworzyliśmy nowy zakład produkcyjny w Faisalabadzie o wartości 26 milionów euro – największą jak dotąd inwestycję firmy w Pakistanie. Teren o powierzchni 25 akrów, na którym znajdują się urządzenia do produkcji farb dekoracyjnych, wykończeń drewna, powłok samochodowych i specjalistycznych, powłok coil coatings i powłok ochronnych, pomoże sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu klientów na różnych rynkach.

fot. 123rf
Tagi: AkzoNobel
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ