Partner serwisu
19 kwietnia 2024

Badaczka z PW w sieci AcademiaNet

Kategoria: Aktualności

Dr hab. inż. Małgorzata Adamczyk, prof. uczelni Politechniki Warszawskiej z Wydziału Chemicznego została nominowana do udziału w sieci AcademiaNet, która skupia wybitne kobiety w nauce.

Badaczka z PW w sieci AcademiaNet

Prof. Małgorzata Adamczyk kieruje Laboratorium Biologii Systemowej i Syntetycznej w Katedrze Biotechnologii Środków Leczniczych i Kosmetyków na Wydziale Chemicznym Politechniki Warszawskiej. Specjalizuje się w genetyce drobnoustrojów, kompleksowej analizie danych na poziomie systemowym oraz modelowaniu sieci metabolicznych. 

Sieć AcademiaNet skupia znakomite badaczki, z europejskich ośrodków naukowych, reprezentujące dyscypliny nauk przyrodniczych, chemii, bioinformatyki, nauk inżynieryjnych. Badaczki nominowane są wyłącznie przez prestiżowe organizacje partnerskie (NCN, FNP, EMBO) na podstawie dorobku naukowego. W przypadku naszej reprezentantki było to Narodowe Centrum Nauki. Sieć służy promowaniu kobiet w naukowych gremiach organizacyjnych i doradczych w krajach członkowskich Unii Europejskiej. To także przydatne narzędzie dla dziennikarzy i organizatorów konferencji, którzy poszukują sprawdzonych ekspertek.

Prof. Małgorzata Adamczyk jest drugim naukowcem z Politechniki Warszawskiej, po prof. Małgorzacie Kujawińskiej z Wydziału Mechatroniki, która została członkiem sieci AcademiaNet. 

Profil prof. Małgorzaty Adamczyk w AcademiaNet dostępny jest tutaj.

źródło: Politechnika Warszawska
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ