Partner serwisu
07 lutego 2024

W Grupie Azoty ZAK została rozstrzygnięta kolejna edycja projektu „Zero Wypadków”

Kategoria: Aktualności

Grupa Azoty ZAK co roku nagradza pracowników i wydziały produkcyjne, wyróżniające się postawami w zakresie doskonalenia bezpieczeństwa i środowiska pracy. Wyróżnienia przyznawane są w trzech kategoriach: Lider Bezpieczeństwa, Mistrz – Organizator Bezpiecznej Pracy oraz Wydział Bezpiecznej Pracy. We wtorek 6 lutego odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów laureatom.

Za działania na rzecz bezpieczeństwa w roku 2023 zostały nagrodzone następujące osoby i wydziały:

LIDER BEZPIECZEŃSTWA:

I miejsce - Tomasz Krawczyński (kierownik Wydziału Saletrzaku),
II miejsce - Weronika Kubica (kierownik Wydziału Kwasu Azotowego),
III miejsce - Tomasz Łukaszyński (kierownik Wydziału Mocznika).

MISTRZ - ORGANIZATOR BEZPIECZNEJ PRACY:

I miejsce - Krzysztof Krzysik (mistrz w Wydziale Kwasu Azotowego),
II miejsce - Andrzej Kapusta (starszy mistrz w Wydziale Saletrzaku),
III miejsce - Piotr Dziuba (starszy mistrz w Wydziale Aldehydów).

WYDZIAŁ BEZPIECZNEJ PRACY:

I miejsce - Wydział Saletrzaku,
II miejsce - Wydział Aldehydów,
III miejsce - Wydział Mocznika.

W imieniu komisji konkursowej nagrody wręczyli wiceprezes zarządu Grupy Azoty ZAK Łukasz Kocur oraz dyrektor Departamentu Bezpieczeństwa Arkadiusz Sofiński.

- Sercem każdej fabryki jest człowiek. To właśnie wśród załogi produkcyjnej, która doskonale zna instalację pojawia się najwięcej pomysłów, spostrzeżeń, obserwacji związanych z miejscami, które mogą być potencjalnie niebezpieczne. Informacje przekazywane do przełożonych – mistrzów czy kierowników, jeśli są właściwie przekazane, wykorzystane i wcielane w życie, przyczyniają się do zwiększania bezpieczeństwa. Musi to być oparte na solidnych fundamentach, czyli na dobrej komunikacji. Wręczone nagrody  potwierdzają, że w Państwa obszarach te zasady działają bardzo dobrze, za co należą się szczególne gratulacje. Dziękuję całej załodze i pozostałym wydziałom, bo konkurencja była bardzo duża, a to przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa – zwracał się do laureatów Łukasz Kocur.

-  Bezpieczeństwo naszych instalacji przemysłowych ze względu na charakter naszej działalności jest kwestią kluczową. W Grupie Azoty ZAK kierownicy wspólnie z mistrzami na wydziałach produkcyjnych podejmują wiele ciekawych inicjatyw polepszających warunki pracy i poziom bezpieczeństwa, a rywalizacja z roku na rok jest coraz większa – dodał Marcin Trochimowicz, kierownik działu BHP.

Projekt „Zero Wypadków” jest jedną z najważniejszych w spółce inicjatyw w zakresie budowania świadomości i doskonalenia bezpieczeństwa oraz środowiska pracy, a zaangażowanie w rywalizację konkursową owocuje utrzymywaniem wysokiego poziomu bezpieczeństwa na wydziałach produkcyjnych.

źródło: Grupa Azoty ZAK
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ