Partner serwisu
12 sierpnia 2014

Dobre wyniki UNIMOT GAZ za II kwartał

Kategoria: Z życia branży

Drugi kwartał okazał się bardzo korzystny dla UNIMOT GAZ S.A. Spółka nie tylko znacząco poprawiła wyniki z poprzedniego kwartału, ale w porównaniu z rokiem 2013 zanotowała prawie dwukrotny wzrost przychodów.

Dobre wyniki UNIMOT GAZ za II kwartał

W drugim kwartale 2014 r. UNIMOT GAZ S.A. osiągnął przychody ze sprzedaży na poziomie 176 643,1 tys. zł., zamykając ten okres zyskiem netto 1 848,4 tys. zł. Biorąc pod uwagę całe pierwsze półrocze, zysk netto Spółki przekroczył 2 mln zł i jest o 94,7% wyższy niż w analogicznym okresie 2013 r.

Zysk
- Tak wyraźna poprawa wyników finansowych Spółki związania jest głównie z naszym intensywnym wejściem na rynek hurtowej sprzedaży oleju napędowego – komentuje Bogusław Satława, prezes zarządu UNIMOT GAZ S.A. – Wieloletnie doświadczenie Grupy UNIMOT w międzynarodowym obrocie produktami petrochemicznymi pozwoliło nam trafnie ocenić potrzeby rynku i w odpowiednim momencie poszerzyć ofertę o ten rodzaj paliwa. Za spory sukces należy też uznać fakt, że po zaledwie 3 miesiącach działalności w tym obszarze w gronie odbiorców Spółki znalazły się renomowane podmioty z branży.

Gaz i biopaliwa
Na dobre wyniki Spółki miała również wpływ hurtowa sprzedaż gazu oraz biopaliw. Należy przy tym zauważyć, że mimo czynników makroekonomicznych związanych z napięciami geopolitycznymi w Europie Wschodniej, które wpłynęły na globalny spadek sprzedaży gazu LPG, zwiększony popyt pozwolił Spółce utrzymać dobry poziom marż.

Gaz ziemny
W omawianym okresie UNIMOT GAZ S.A. skupił się także na rozwoju projektów w segmencie gazu ziemnego. Spółka została współwłaścicielem skraplarni gazu ziemnego, a poprzez spółki zależne dokonała również akwizycji sieci gazowej. Ważnym krokiem w kierunku pełnoprawnego uczestnictwa Spółki w liberalizującym się rynku gazu ziemnego w Polsce było też zatwierdzenie przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki taryfy na obrót gazem ziemnym.

- Osiągnięte w drugim kwartale wyniki potwierdzają słuszność realizowanych przez Spółkę działań i znacznie przybliżają nas do wyników prognozowanych na ten rok – dodaje prezes Satława. 

Źrodło: UNIMOT GAZ

Fot. freeimages.com

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ