Partner serwisu
19 września 2023

Nitro-Chem liderem bezpieczeństwa państwa

Kategoria: Aktualności

Zakłady Chemiczne „NITRO-CHEM” S.A. w gronie laureatów prestiżowego konkursu „Lider Bezpieczeństwa Państwa.”

Nitro-Chem liderem bezpieczeństwa państwa

Nagrodę zdobyła kompozycja termobaryczna TBX-NW 12, która jest efektem badań nad nowoczesnymi materiałami wybuchowymi prowadzonymi przez „NITRO-CHEM” S.A. we współpracy z Wojskową Akademią Techniczną dla wzrostu niezależności i potencjału obronnego RP.

Konkurs „Lider Bezpieczeństwa Państwa” organizowany jest co roku pod patronatem szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego. Celem konkursu jest nagradzanie oraz promowanie innowacyjnych wyrobów, technologii i usług na rzecz bezpieczeństwa kraju. Tegoroczna uroczystość wręczenia statuetek odbyła się w Kielcach w czasie, kiedy trwał Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego.

Uznanie w oczach ekspertów zyskała kompozycja termobaryczna, opracowana przez „NITRO-CHEM” we współpracy z Wojskową Akademią Techniczną, która jest kompozycją uniwersalną, elaborowaną metodą prasowania, wykorzystującą jako główny składnik RDX produkowany w ”NITRO-CHEM” S.A.

Kompozycja termobaryczna  TBX-NW 12 wychodzi naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom WRiA oraz potwierdza kompetencje Spółki w zakresie kooperacji ze środowiskiem naukowym dla potrzeb obronności i bezpieczeństwa Państwa.

Jako spółka wchodząca w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej „NITRO-CHEM” chce zwiększać swoją aktywność w procesie modernizacji Sił Zbrojnych RP. Spółka sukcesywnie rozwija nie tylko zaplecze technologiczno-produkcyjne, ale również potencjał badawczy. Zacieśnia współpracę z kadrą naukową, aby oferować nowoczesne i dedykowane rozwiązania dla naszego wojska.

źródło: NITRO-CHEM
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ