Partner serwisu
12 września 2022

Obecne zagrożenia i szanse w gospodarce wodno-ściekowej...

Kategoria: XVI Kongres Gospodarki Wodno-Ściekowej

...to tytuł prezentacji Adama Pileckiego z Rafinerii Gdańskiej. Wystąpi z nią podczas XVI Kongresu Gospodarki Wodno-Ściekowej, który odbędzie się 25-26 października 2022 r. w Trouniu.

Obecne zagrożenia i szanse w gospodarce wodno-ściekowej...

W ostatnich latach coraz częściej podnoszona jest kwestia zmian klimatycznych, zmian prawnych, zmian technologicznych, których celem jest z jednej strony maksymalizacja produkcji a z drugiej minimalizacja odziaływania na środowisko oraz ograniczanie kosztów funkcjonowania. O ostatnich kilkunastu miesiącach można natomiast powiedzieć, że warunki funkcjonowania, otoczenie podmiotów gospodarczych uległo silnej zmianie a tzw. dalsze otoczenie wywiera coraz większy wpływ na decyzje przedsiębiorców.

Diagnozowanie zagrożeń ze strony dalszego otoczenia firm nigdy nie było łatwe, a w obecnej sytuacji jest chyba największym źródłem ryzyka dla funkcjonowania pojedynczych podmiotów, jak i gospodarki. Trudność wynika z występowania szeregu nieprzyjaznych zdarzeń, na które podmioty nie mają wpływu oraz z uwagi na dużą turbulencję i właściwie brak racjonalnego przewidywania kierunków jego rozwoju.

W trakcie prezentacji podjęta zostanie próba przybliżenia potencjalnych zagrożeń w gospodarce wodno-ściekowej. Przedstawione i omówione zostaną zagrożenia wynikające ze zmian nad planami gospodarowania wodami w dorzeczach, których uchwalenie w istotny sposób może wpłynąć na zakres wydawanych pozwoleń wodnoprawnych. Przybliżony zostanie stan ilościowy i jakości jednolitych część wód.

W kontekście finansowym przedstawione zostaną obowiązujące stawki za usługi wodne oraz prognozy ich możliwych wzrostów.

W trakcie prezentacji podjęta będzie również próba przedstawienia dostrzeganych trendów zmian w gospodarce wodno-ściekowej na tle „zielonej gospodarki”.

 

Organizatorem XVI Kongresu Gospodarki Wodno-Ściekowej jest firma BMP, wydawca m.in. czasopism "Chemia Przemysłowa", "Energetyka Cieplna i Zawodowa", "Kierunek Spożywczy", oraz portali: kierunekCHEMIA.pl, kierunekENERGETYKA.pl, kierunekSPOŻYWCZY.pl. Gospodarzami Honorowymi zostali ANWIL, OSM Sierpc i PGE Toruń.

Więcej informacji o wydarzeniu TUTAJ.

fot. 123rf.com/zdj. ilustracyjne
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ