Partner serwisu
21 lutego 2020

Efektywność energetyczna w Grupie Azoty S.A.

Kategoria: XVIII Konferencja Efektywne Zarządzanie Energią w Przemyśle, 27-28 lutego 2020, Czeladź

Zbigniew Paprocki, Kierownik Biura Zarządzania i Koordynacji Produkcji, Menadżer ds. Energii, Zastępca Dyrektora Departamentu Korporacyjnego Koordynacji Produkcji i Bezpieczeństwa Technicznego w Grupie Azoty S.A. wygłosi referat "Efektywność energetyczna w Grupie Azoty S.A." podczas XVIII Konferencji Efektywne Zarządzanie Energią w Przemyśle.

Efektywność energetyczna w Grupie Azoty S.A.

Zbigniew Paprocki, Kierownik Biura Zarządzania i Koordynacji Produkcji, Menadżer ds. Energii, Zastępca Dyrektora Departamentu Korporacyjnego Koordynacji Produkcji i Bezpieczeństwa Technicznego, Grupa Azoty S.A.

Efektywność energetyczna to zależność pomiędzy uzyskanymi efektami a wkładem energii. Spółki Grupy Azoty konsekwentnie i systemowo realizują strategię rozwoju uwzględniającą cele wynikające z polityki energetycznej.

Zakłady chemiczne są przedsiębiorstwami energochłonnymi o dużym potencjale możliwości uzyskania oszczędności energetycznych. W związku z powyższym większość podejmowanych działań zarówno inwestycyjnych, jak i doraźnych remontowych często przynosi znaczące oszczędności. Działania te są z reguły kosztowne, ale w większości i szybkozwrotne. Programy proefektywnościowe realizowane są w obszarze optymalizacji instalacji pod kątem zmniejszenia ich energochłonności, ograniczenia strat na przesyle mediów energetycznych. Ważnym obszarem obniżania zużycia energii jest także modernizacja wodnych obiegach chłodnicach. W ostatnich latach podejmuje się w GA S.A. również działania związane z testowaniem i wdrażaniem nowatorskich technologii skutkujących obniżaniem energochłonności.

Otoczenie rynkowe, w jakim funkcjonuje Grupa Azoty, wymusza podejmowanie inicjatyw ograniczających koszty. Efektywność energetyczna we współczesnym zakładzie przemysłowym jest działaniem niezbędnym dla utrzymania jego konkurencyjności. Narzędziem wspierającym to działanie jest system ISO 50001, jego wdrożenie w Grupie Azoty S.A. przynosi wymierne efekty dla Spółki. Wartością dodaną działań proefektywnościowych jest ograniczanie emisji gazów cieplarnianych i innych zanieczyszczeń.

Prezentacja zostanie przedstawiona w Panelu III: Poprawa efektywności energetycznej i bezpieczeństwa oraz jakości dostaw energii 10:30-11.35, 28.02.2020 r.

fot. 123rf.com
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ