Partner serwisu
25 września 2019

Klucz Sukcesu po raz pierwszy dla organizacji

Kategoria: XVIII Konferencja Bezpieczeństwo Instalacji Przemysłowych

Każda konferencja to dobra okazja nie tylko do podziękowań, ale i wręczania specjalnych nagród - takim wyróżnieniem jest statuetka Klucza Sukcesu, która w tym roku trafiła do Katedry Inżynierii Bezpieczeństwa Pracy Politechniki Łódzkiej. Nagrodę odebrał prof. Marek Stelmachowski, kierownik katedry.

Klucz Sukcesu po raz pierwszy dla organizacji

- To dla mnie ogromny zaszczyt poinformować, że decyzją Kapituły postanowiono przyznać wyróżnienie „Klucz Sukcesu” Katedrze Inżynierii Bezpieczeństwa Pracy Politechniki Łódzkiej. Jest to pierwsze wyróżnienie nadane organizacji, za szczególne i wyróżniające się osiągnięcia w dziedzinie kształcenia kadry specjalistów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo instalacji przemysłowych - mówił Artur Kopeć, Członek Zarządu Grupy Azoty S.A., który wygłosił laudację do Klucza Sukcesu.

- O znaczeniu wiedzy w rozwoju ludzkości nie trzeba nikogo przekonywać - kontynuował Artur Kopeć. - Wiedza to umiejętności, które w wielkim skrócie, prowadzą i stwarzają nam możliwości do lepszego życia na tej planecie. Szczególne miejsce w tym zakresie zajmuje wiedza dotycząca nauk o bezpieczeństwie, skoncentrowana na ochronie życia i zdrowia ludzi, majątku produkcyjnego i środowiska. Zagadnienia te nabrały szczególnego znaczenia w ostatnich 30 może 40 latach, po wielu tragicznych doświadczeniach zawiązanych z katastrofami i poważnymi awariami. Polska, może nie tak doświadczona tragicznie jak inne wysoce rozwinięte kraje, musiała również dokonać asymilacji tej wiedzy i przygotować własne kadry w tym obszarze. Pierwszą polską uczelnią akademicką w tym zakresie była Politechnika Łódzka a dokładnie Wydział Inżynierii Procesowej i Ochrony środowiska. Już w pierwszej połowie lat 90-tych, zorganizowano 10 sympozjów naukowych na temat bezpieczeństwa procesowego i ekologicznego. Zainteresowanie i reakcja środowiska przemysłowo-naukowego było ogromne a to z kolei wywołało następne działania Katedry Inżynierii Bezpieczeństwa Pracy, która w roku 1997 uruchomiła pierwsze i jedyne jak dotąd w Polsce Studia Podyplomowe „Bezpieczeństwo Procesów Przemysłowych”.

Pan Prezes Artur Kopeć zaznaczył również, że w trakcie 21 edycji tych Studiów wykształcono blisko 700 osób reprezentujących wszystkie branże przemysłu chemicznego, energetycznego, spożywczego nalężące do grupy zakładów dużego i zwiększonego ryzyka, pracowników administracji państwowej oraz firm prywatnych.

- Sukces nie byłby możliwy gdyby nie determinacja, charyzma oraz zaangażowanie lidera jakim jest niewątpliwie osoba Profesora Adama Markowskiego. Dzięki dobranej kadrze fachowców, ich wiedzy i doświadczeniu, oferowane przez Politechnikę Łódzką studia podyplomowe z bezpieczeństwa procesów przemysłowych cieszyły się i cieszą nadal ogromnym zainteresowaniem co należy uznać za wielki sukces dydaktyczny tej zasłużonej Uczelni - powiedział przedstawiciel Grupy Azoty.

Nagrodę redakcji Wydawnictwa BMP - statuetkę Klucza Sukcesu - przyznawaną osobom, instytucjom czy organizacjom za całokształt pracy zawodowej i duży wkład w rozwój polskiej chemii odebrał prof. Marek Stelmachowski, Kierownik Katedry Inżynierii Bezpieczeństwa Pracy Politechniki Łódzkiej.

Serdecznie gratulujemy!

ZOBACZ kto jeszcze odebrał nagrodę KLUCZA SUKCESU

fot. BMP
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ