Partner serwisu
24 września 2019

Trwa konferencja Bezpieczeństwo Instalacji Przemysłowych

Kategoria: XVIII Konferencja Bezpieczeństwo Instalacji Przemysłowych

O bezpieczeństwie instalacji przemysłowych rozmawiają uczestnicy XVIII Konferencji Naukowo-Technicznej Bezpieczeństwo Instalacji Przemysłowych, która odbywa się w Hotelu Filmar w Toruniu.

Trwa konferencja Bezpieczeństwo Instalacji Przemysłowych

– Po raz 18 spotykamy się na tej konferencji, która – wśród dwudziestu kilku organizowanych corocznie przez BMP – jest dla mnie jedną z najciekawszych. To tu przyjeżdżają specjaliści, ludzie z pasją, którzy swoją wiedzą tak chętnie się dzielą – rozpoczął prezes BMP Adam Grzeszczuk, który podkreślił, że od lat to przedsięwzięcie wspierają najważniejsze firmy z branży chemicznej.

Prezes BMP przypomniał ostatnie edycje imprezy – rok temu odbywała się w Rzeszowie (Honorowym Gospodarzem była Grupa Azoty), a w 2017 – w Legnicy (Honorowy Gospodarz – PCC Rokita). W tym roku Gospodarzem jest Anwil – wycieczka techniczna do tego zakładu odbyła się w dniu poprzedzającym otwarcie konferencji.

Adam Grzeszczuk pokrótce przybliżył program, który zawiera m.in. sesje poświęcone systemom zarządzania bezpieczeństwem, cyberbezpieczeństwu, nowoczesnym narzędziom wspierającym bezpieczeństwo. O nowych koncepcjach w tytułowej problematyce dyskutować będą eksperci w czasie debaty. Całą konferencję zakończy wykład specjalny „Czarnobyl po 33 latach”, wygłoszony przez gen. Prof. Ryszarda Grosseta

– Proces zarządzania bezpieczeństwem nie kończy się, jest cały czas doskonalony – powitał uczestników Rajmund Rygielski, dyrektor ds. bezpieczeństwa procesowego ANWIL S.A.

– 40 lat temu koncentrowaliśmy się na bezpieczeństwie zawodowym, trochę na niezawodności. O bezpieczeństwie procesowym nie mówiliśmy – mówił w części otwierającej prof. Adam Markowski z Politechniki Łódzkiej. – Z biegiem lat pojawiały się nowe rozwiązania, nowe systemy techniczne i organizacyjne. Wydawało się, że już kontrolujemy to ryzyko. Ale dziś pojawiają się nowe wyzwania, związane głównie z odpadami, ze ściekami. Problemy środowiskowe, a wraz z nimi drastyczne zamiany klimatyczne. W związku z tym nasze podejście do bezpieczeństwa musi się kompletnie zmienić. To musi być spojrzenie holistyczne, spojrzenie w przyszłość. A do tego potrzebni są liderzy bezpieczeństwa, głęboko zaangażowani, wręcz z obsesją – zaznaczał prof. Markowski, który następnie wygłosił referat wprowadzający „Zarządzanie bezpieczeństwem w korporacji przemysłowej”.

Honorowym Gospodarzem XVIII Konferencji Bezpieczeństwo Instalacji Przemysłowych jest ANWIL S.A. Organizatorem – firma BMP, wydawca m.in. magazynu "Chemia Przemysłowa" i portalu www.kierunekCHEMIA.pl.

Konferencja odbywa się w dniach 24-25 września w Hotelu Filmar w Toruniu.

fot. BMP
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ