Partner serwisu
19 marca 2018

Klucz Sukcesu dla International Paper Kwidzyn

Kategoria: XVI Konferencja Efektywne Zarządzanie Energią w Przemyśle. Odbiorcy na Rynku Energii

Podczas uroczystego wieczoru XVI Konferencji Efektywne Zarządanie Energią w Przemyśle. Odbiorcy na Rynku Energii wręczona została prestiżowa statuetka - Klucz Sukcesu - która tym razem powędrowała do International Paper Kwidzyn za wzorowy przykład, jak energetyka przemysłowa może być efektywnie wykorzystywana nie tylko w obrębie zakładu, który jest właścicielem źródła energii. Wyróżnienie wręczył Prezes Wydawnictwa BMP Adam Grzeszczuk a laudację wygłosił Henryk Kaliś, Prezes Izby Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii.

Klucz Sukcesu dla International Paper Kwidzyn

LAUDACJA

„Naszym celem jest ciągłe ograniczanie śladu węglowego oraz zwiększanie efektywności energetycznej” – przeczytać możemy na stronie firmowej International Paper. Zakład celulozowo-papierniczy zlokalizowany w Kwidzyniu pokazuje, że nie jest to tylko szczytne hasło, ale cel, który jest realizowany w praktyce.

International Paper Kwidzyn jest jednym z wiodących producentów celulozy i papieru w Europie. Produkuje wysokiej jakości papiery kserograficzne, do drukarek oraz kopiarek; offsetowe do drukowania raportów, książek, podręczników, plakatów, druków reklamowych, wkładek i ulotek; tektury powlekane do produkcji m.in. opakowań farmaceutycznych oraz luksusowych opakowań kosmetyków lub wyrobów cukierniczych; papier gazetowy produkowany z włókien makulaturowych pochodzących w 100% z recyklingu.

Od 1992 roku zakład w Kwidzynie jest częścią International Paper, największej korporacji papierniczej świata. Historycznie, przedsiębiorstwo pod nazwą „Zakłady Celulozowo-Papiernicze w budowie” w Kwidzynie powołane zostało Zarządzeniem Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z 17 lipca 1972 roku.

Obecnie zakład w Kwidzynie, będąc krajowym liderem w branży, aktywnie wdraża zasady społecznej odpowiedzialności biznesu we wszystkich obszarach działalności. Stanowi przykład energetyki przemysłowej, której 664 MWt i 111 MWe wykorzystywane są nie tylko na własne potrzeby zakładu, ale także zasilają miasto w ciepło, są jego jedynym dostawcą w okolicy.

Stąd Redakcja „Energetyki Cieplnej i Zawodowej” podjęła decyzję o przyznaniu Klucza Sukcesu Spółce INTERNATIONAL PAPER KWIDZYN za wzorowy przykład, jak energetyka przemysłowa może być efektywnie wykorzystywana nie tylko w obrębie zakładu, który jest właścicielem źródła energii.

Wyróżnienie w imieniu INTERNATIONAL PAPER KWIDZYN odbierze Aneta Muskała, Wiceprezes Zarządu, Dyrektor ds. Finansowych. Zapraszamy na scenę.

Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ