Partner serwisu
29 września 2017

Klucz Sukcesu dla Jarosława Ptaszyńskiego

Kategoria: XVI Konferencja Bezpieczeństwo Instalacji Przemysłowych

- To już 6. raz, kiedy Kapituła nagrody Redakcji „Chemii Przemysłowej” pt. Klucz Sukcesu przyznaje to wyróżnienie za osiągnięcia zawodowe w dziedzinie bezpieczeństwa procesów przemysłowych - mówił prof. Adam S. Markowski, wręczejąc wyróżnienie Jarosławowi Ptaszyńskiemu, Członkowi Zarządu ANWIL S.A., Dyrektorowi Operacyjnemu.

Klucz Sukcesu dla Jarosława Ptaszyńskiego

W większości przypadków otrzymywali ją ludzie nauki, a tylko raz przyznaliśmy tę nagrodę inżynierowi pracującemu w przemyśle, wdrążającemu nowe rozwiązania i odpowiedzialnemu za poziom bezpieczeństwa w firmie produkcyjnej. Tym razem postanowiliśmy kontynuować tę ideę i przyznać „Klucz Sukcesu” osobie, którą cechuje najwyższy poziom profesjonalizmu zawodowego we wszystkich obszarach aktywności zawodowej i jest autentycznym liderem bezpieczeństwa w swoim otoczeniu zawodowym - mówił prof. Adam S. Markowski z Politechniki Łódzkiej o tegorocznym laureacie.

Jak Prezesa Jarosława Ptaszyńskiego przedstawił prof. Adam S. Markowski?

Jest to człowiek bardzo wrażliwy na zagadnienia bezpieczeństwa, popiera i sam inicjuje szereg projektów w tym zakresie, a do tego, co jest niezwykle istotne, potrafi pociągnąć za sobą współpracowników. Dzięki temu przedsiębiorstwo, w którym pracuje jest liderem bezpiecznej pracy w skali nie tylko regionu, ale także kraju, firmą przyjazną pracownikom i środowisku, a także aktywnie działającą w ramach programu Responsible Care. Spółka, w której pracuje oczywiście posiada wszystkie wymagane prawem pozwolenia, wdrożyła zintegrowany system zarządzania jakością, zdrowiem i środowiskiem, system pomocy w transporcie materiałów niebezpiecznych SPOT, co demonstruje doskonałość operacyjność tej firmy, a za co odpowiada nasz Laureat.

Laureat po ukończeniu w 1998 r. studiów na Wydziale Chemii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu (specjalność chemia polimerów i procesy membranowe) stawiał kolejne kroki na drodze kariery. Najpierw jako inżynier procesu w zakładzie amoniaku, należącym do czołowej firmy polskiego sektora chemicznego. Zakład Amoniaku stał się jego miejscem pracy przez niemal dekadę. Z czasem jednak nasz bohater postanowił wzbogacić swoje umiejętności o doświadczenie projektowe. Właśnie dlatego w listopadzie 2007 roku podjął się nowego wyzwania zawodowego i w tej samej spółce przeszedł do Biura Inwestycji, w którym był odpowiedzialny za realizację kluczowych inwestycji w przedsiębiorstwie. Kilka lat później zdecydował, że zajmie się zarządzaniem produkcją w tejże spółce, co sprawiło, że od 2012 r. jest w niej Dyrektorem Operacyjnym, a w 2015 roku wszedł do jej Zarządu. Starczyło mu również czasu, aby ukończyć Studia Podyplomowe „Bezpieczeństwo Procesów Przemysłowych” na Politechnice Łódzkiej oraz Executive MBA w Wielkopolskiej Szkole Biznesu. W spółce, za której zarządzanie współodpowiada posiada duży autorytet, jest niezwykle lubiany przez swoich pracowników i utrzymuje doskonałe kontakty międzyludzkie, przez co ludzie zwracają się do niego po imieniu. Udziela się również społecznie wspomagając akcje wolontariackie organizowane przez swoich współpracowników. Fan sportu, w tym szczególnie bliskiej memu sercu koszykówki. Zawsze jest otwarty na kontakty z uczelniami i Studentami.

Panie i Panowie, czas ujawnić nazwisko naszego laureata. „Klucz sukcesu BMP 2017” otrzymuje Jarosław Ptaszyński, inaczej JAREK, Członek Zarządu, Dyrektor Operacyjny w ANWIL S.A., włocławskiej spółce z Grupy ORLEN.

Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ