Partner serwisu
08 maja 2023

„ORLEN dla Strażaków”: zdobądź grant na wyposażenie dla swojej jednostki

Kategoria: Aktualności

4 maja wystartował nabór wniosków do programu grantowego, w ramach którego PKN ORLEN i Fundacja ORLEN od ponad 20 lat wspierają Ochotniczą oraz Państwową Straż Pożarną w zakupie niezbędnego sprzętu.

„ORLEN dla Strażaków”: zdobądź grant na wyposażenie dla swojej jednostki

W Międzynarodowym Dniu Strażaka, który obchodzony jest 4 maja, Fundacja ORLEN ogłasza rozpoczęcie kolejnej edycji programu grantowego „ORLEN dla Strażaków”.
 

– Zdajemy sobie sprawę z tego, że dobrze wyposażone jednostki straży pożarnej podnoszą poziom bezpieczeństwa lokalnych społeczności. Strażacy prowadzą dziś nie tylko akcje ratunkowe w przypadku pożarów. Specjalizują się m.in. w ratownictwie technicznym, chemiczno-ekologicznym, wodno-nurkowym, wysokościowym, poszukiwawczo-ratowniczym. By prowadzić te działania potrzebują specjalistycznego sprzętu. Od przeszło 20 lat w jego zakupie wspiera ich PKN ORLEN i Fundacja ORLEN – mówi Katarzyna Różycka, prezeska Fundacji ORLEN.
 

Złóż wniosek do 24 lipca
 

W tym roku na wnioski w programie „ORLEN dla Strażaków” czekamy do 24 lipca. Należy je składać za pośrednictwem formularza on-line dostępnego pod adresem: https://darowiznyfundacja.orlen.pl/#/login. Łączna kwota przeznaczona na granty w tegorocznej edycji programu to 3 miliony złotych.
 

Jednostki w kierowanych do Fundacji projektach zwracają się o pomoc w zakupie m.in. wozów pożarniczych, dronów, kamer termowizyjnych, radiostacji czy odzieży ochronnej. Przez 20 lat działania programu skorzystało z niego 2 tys. jednostek. Na program ten Fundacja ORLEN przeznaczyła łącznie ponad 22 mln zł.
 

W ostatniej edycji programu „ORLEN dla Strażaków” swoje wyposażenie powiększyła m.in. jednostka OSP w Starym Brusie (woj. lubelskie), która działa od 1925 r. Brakowało jej sprzętu, który pomógł by strażakom w prowadzeniu akcji nocą. Przygotowali projekt i otrzymali grant, dzięki któremu zakupili przenośną najaśnicę i generator prądu. − Grant z programu „ORLEN dla Strażaków” to dla nas duże wsparcie, bez którego nie udałoby się nam kupić tego sprzętu – mówi Szymon Choma, naczelnik OSP Stary Brus.
 

Nie tylko ratownictwo
 

Katarzyna Różycka zwraca uwagę, że strażacy nie tylko dbają o bezpieczeństwo swoich społeczności, ale są też lokalnymi liderami. − Zajmują się edukacją dzieci i młodzieży, promocją profilaktyki zdrowotnej, organizacją zajęć sportowych czy zachowaniem dziedzictwa narodowego. Dlatego współpraca z nimi jest dla nas tak ważna – podkreśla prezeska Fundacji ORLEN.
 

Szczegółowe informacje o zasadach udziału w tegorocznej edycji programu „ORLEN dla Strażaków” można znaleźć na stronie internetowej Fundacji ORLEN − www.fundacja.orlen.pl – w zakładce poświęconej programowi.

źródło: PKN ORLEN
fot. 123rf
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ