Partner serwisu
25 stycznia 2023

ANWIL Partnerem branżowym Sympozjum CHEMIA 2023

Kategoria: XXIX Sympozjum CHEMIA 2023

ANWIL jest Partnerem branżowym XXIX Sympozjum CHEMIA 2023, które odbędzie się 31 stycznia - 1 lutego br. w Płocku.

ANWIL Partnerem branżowym Sympozjum CHEMIA 2023

ANWIL to jedna z największych spółek w Grupie ORLEN, mająca znaczący wpływ na budowę wartości jej segmentu petrochemicznego. Powstała w 1966 roku, gdy zapadła decyzja o budowie zakładu wytwarzającego nawozy azotowe. Firma jest ich drugim co do wielkości producentem w kraju. Obecnie roczna produkcja wynosi około 966 tysięcy ton nawozów. ANWIL jest jedynym w Polsce – producentem suspensyjnego polichlorku winylu. Jego dobowa produkcja to około 1000 ton.

Spółka jest największym pracodawcą w regionie kujawsko-pomorskim i prowadzi propracowniczą politykę kadrową wedle najwyższych standardów. ANWIL w 2020 r. po raz pierwszy otrzymał tytuł Top Employer i jest niezmiennie wymieniany w gronie najlepszych pracodawców w Polsce.

W ANWILU ważny jest rozwój i konsekwentne myślenie o przyszłości. Obecnie realizowana jest najważniejsza dla spółki i jedna z istotnych dla Grupy ORLEN inwestycja w rozbudowę mocy produkcyjnych nawozów. Dzięki temu pojawią się 4 nowe produkty w ofercie dla polskiego rolnictwa, a krajowy rynek będzie zabezpieczony w nawozy najwyższej jakości. Już niebawem ANWIL będzie wytwarzał blisko 1,5 miliona ton nawozów rocznie, czyli niemal 50 procent więcej niż do tej pory.

 

XXIX Sympozjum Naukowo-Techniczne CHEMIA 2023 odbędzie się 31 stycznia - 1 lutego 2023 roku w Płocku. Organizatorem wydarzenia jest firma BMP, wydawca m.in. czasopisma „Chemia Przemysłowa” i portalu kierunekCHEMIA.pl.

źródło: ANWIL
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ