Partner serwisu
21 stycznia 2022

Partnerem Branżowym zostaje Grupa LOTOS

Kategoria: XXVIII Sympozjum CHEMIA 2022

Grupa LOTOS została Partnerem Branżowym XXVIII Sympozjum CHEMIA 2022, które odbędzie się 25-26 stycznia w Płocku.

Partnerem Branżowym zostaje Grupa LOTOS

Grupa LOTOS to polska grupa kapitałowa, której działalność ma strategiczne znaczenie dla bezpieczeństwa w sektorze energii i polskiej gospodarki. Sfinalizowanie procesu przejęcia kapitałowego przez PKN ORLEN sprawi, że LOTOS stanie się częścią narodowego koncernu multienergetycznego, stojącego w jednym szeregu z najprężniejszymi podmiotami Europy Środkowo-Wschodniej. LOTOS wydobywa gaz ziemny i ropę naftową w Polsce, Norwegii oraz na Litwie. Spółka posiada jedną z najnowocześniejszych europejskich rafinerii w Gdańsku, gdzie surowiec przerabiany jest głównie na wysokiej jakości paliwa.

 

LOTOS to także sieć ponad 515 stacji paliw, dogodnie zlokalizowanych przy autostradach i drogach ekspresowych, we wszystkich aglomeracjach i wielu miejscowościach na terenie całego kraju. Koncern, jako sprzedawca detaliczny i hurtowy, zaopatruje w paliwa blisko 1/3 polskiego rynku. Zajmuje też pozycję drugiego spedytora kolejowego w kraju. LOTOS to także czołowy producent asfaltów drogowych, olejów silnikowych oraz smarów do samochodów, samolotów, pociągów, statków, a nawet pojazdów techniki wojskowej.

 

W ramach realizowanej do 2022 r. strategii koncern dąży do uzyskania pozycji lidera w obszarze paliw nowej generacji. Grupa LOTOS podjęła szereg projektów nakierowanych na wytwarzanie i stymulowanie popytu na wodór. Spółka realizuje m.in. projekt Pure H2, który zakłada budowę instalacji do oczyszczania i dystrybucji wodoru oraz dwóch punktów tankowania tego paliwa (w Gdańsku i w Warszawie). W 2020 roku zainicjowano także długofalowy program inwestycyjny Green H2, obejmujący budowę instalacji do wielkoskalowej produkcji zielonego wodoru w procesie elektrolizy wody, z wykorzystaniem energii elektrycznej pochodzącej z OZE. Inną inicjatywą, unikalną w skali światowej, jest projekt VETNI. Jego głównym założeniem jest wybudowanie pilotażowej instalacji w oparciu o elektrolizery stałotlenkowe.

 

Dane teleadresowe z naszej zakładki „Kontakt” na lotos.pl:
ul. Elbląska 135

80-718 Gdańsk
e-mail: lotos@grupalotos.pl
Contact Center
(pon.- pt. 7.00-18.00)
tel. 801 345 678
tel. 58 326 43 00 (z telefonów komórkowych i z zagranicy)

 

 

Organizatorem XXVIII Sympozjum CHEMIA 2022 jest firma BMP, wydawca m.in. czasopisma "Chemia Przemysłowa" i portalu kierunekCHEMIA.pl. Gospodarzem Honorowym został PKN ORLEN S.A.

Więcej informacji o wydarzeniu TUTAJ.

Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ