Partner serwisu
09 grudnia 2019

Patronat Merytoryczny: Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Chemii Przemysłowej

Kategoria: XXVIII Sympozjum CHEMIA 2022

Sieć Badawcza Łukasiewicz –  Instytut Chemii Przemysłowej objął Patronatem Merytorycznym XXVIII Sympozjum CHEMIA 2022, które odbędzie się 25-26 stycznia w Płocku.

 

Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Chemii Przemysłowej imienia Profesora Ignacego Mościckiego w Warszawie to instytut badawczy o 100-letniej tradycji – spadkobierca Spółki METAN i Chemicznego Instytutu Badawczego, utworzonych w 1916 r. we Lwowie z inicjatywy profesora Ignacego Mościckiego. Do dziś pozostaje wiodącym instytutem badawczym w Polsce w obszarze badań stosowanych i rozwojowych z zakresu chemii i technologii chemicznej.

Po połączeniu z należącymi do Sieci Badawczej Łukasiewicz: Instytutem Farmaceutycznym oraz Instytutem Biotechnologii i Antybiotyków dotychczasowe kompetencje Instytutu, obejmujące technologię i przetwórstwo polimerów, syntezę i technologię chemiczną oraz chemię kosmetyczną i elektrochemię, zostały poszerzone o te z zakresu farmacji oraz biotechnologii. Skupiają się w szczególności na kompleksowym opracowywaniu technologii wytwarzania generycznych produktów leczniczych o kluczowym znaczeniu terapeutycznym i społecznym, a także produkcji substancji aktywnych, w tym biofarmaceutyków i szczepionek nowej generacji. 

 

 

Organizatorem XXVIII Sympozjum CHEMIA 2022 jest firma BMP, wydawca m.in. czasopisma "Chemia Przemysłowa" i portalu kierunekCHEMIA.pl. Gospodarzem Honorowym został PKN ORLEN S.A.

Więcej informacji o wydarzeniu TUTAJ.

Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ