Partner serwisu
09 lipca 2021

Ecol w roli Partnera

Kategoria: XIV Konferencja Remonty i Utrzymanie Ruchu w Przemyśle Chemicznym

Partnerem XIV Konferencji Remonty i Utrzymanie Ruchu w Przemyśle Chemicznym, która odbędzie się 14-16 lipca 2021 r. w Zakopanem, został Ecol.

Ecol w roli Partnera

Od 1991 roku

Spółka powstała 12 grudnia 1991 roku w wyniku restrukturyzacji Elektrowni „Rybnik”.

Od 2003 roku po odkupieniu udziałów Elektrowni przez założycieli Spółki, Ecol jest wyłącznie firmą prywatną z wyłącznie polskim kapitałem.

 

Zaczęło się od usług dla Elektrowni Rybnik

Działalność gospodarczą rozpoczęto od realizacji usług remontowo-konserwacyjnych i smarowniczych dla Elektrowni „Rybnik”, oraz dystrybucji paliw, olejów i smarów dla energetyki. Obie gałęzie działalności firmy były systematycznie rozwijane.

 

Współpraca z Rafinerią Gdańską

W 1993 roku Ecol nawiązał  współpracę z Rafinerią Gdańską (obecnie Grupa LOTOS S.A.). Owocem było wyprodukowanie przez rafinerię i wdrożenie przez Ecol nowej generacji olejów turbinowych Remiz. Ecol stworzył skuteczny system dystrybucji i nadzoru nad jakością produkcji oraz nowatorski system nadzoru eksploatacyjnego olejów turbinowych, dzięki czemu oferta trafiła do większości elektrowni w Polsce.

Obecnie oleje turbinowe Remiz (TU oraz TG) pracują w większości polskich elektrowni i elektrociepłowni.

 

Czyszczenie hydrodynamiczne

Równolegle poszerzano ofertę w zakresie specjalistycznych usług czyszczenia hydrodynamicznego. Dynamiczny rozwój w tej sferze Ecol zawdzięcza usługom czyszczenia hydrodynamicznego i płukania układów olejowych turbozespołów, czyszczenia hydrodynamicznego obrotowych podgrzewaczy powietrza i spalin oraz wszelkich instalacji i wymienników ciepła.

 

Diagnostyka olejowa i monitoring maszyn

W swojej siedzibie, w Rybniku, firma Ecol oferuje badanie olejów i smarów w formie nowoczesnych pakietów badań i analiz. Laboratorium działa wg najwyższych standardów zgodnie z normą PN-EN ISO/IEC 17025:2018-02 i posiada akredytację Polskiego Centrum Akredytacji nr AB 1564. Służby szybkiego reagowania w przypadku wystąpienia awarii oraz gotowość do realizacji zadań w nietypowych warunkach, czynią z Ecol „pogotowie” do walki z problemami złego smarowania.

 

Kompleksowy Serwis Olejowo-Smarowniczy

Od lat Ecol propaguje ideę kompleksowego serwisu olejowo-smarowniczego, także w systemie outsourcingu, jako kompletnej oferty serwisowej w zakresie inżynierii smarowania skierowanej do Klientów ze wszystkich branż.

 

Blisko 300 osób

Dziś Ecol zatrudnia blisko 300 osób, a wartość majątku przedsiębiorstwa przekracza wiele milionów złotych. Usługi realizuje z kilkunastu różnych oddziałów przedsiębiorstwa, zlokalizowanych w strategicznych punktach Polski. Posiada również przedstawicielstwo handlowe Ecol Industrial s.r.o. zlokalizowane w Czechach z siedzibą we Vlasimiu k.Pragi oraz Ecol North America LLC. z siedzibą na Florydzie, USA.

źródło: Ecol
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ