Partner serwisu
06 lipca 2021

Uwarunkowanie optymalizacji UR od zróżnicowania podejścia do cyfryzacji...

Kategoria: XIV Konferencja Remonty i Utrzymanie Ruchu w Przemyśle Chemicznym

...to tytuł prezentacji, z którą 16 lipca w Zakopanem podczas XIV Konferencji Remonty i Utrzymnie Ruchu w Przemyśle Chemicznym wystąpi dr inż. Ryszard Nowicki, NOVITECH+.

Uwarunkowanie optymalizacji UR od zróżnicowania podejścia do cyfryzacji...

W ramach PRZEMYSŁ 3.0 wykorzystywane były określone źródła danych, które były wykorzystywane w różnym stopniu i umożliwiały w konsekwencji zastosowanie różnych form UR. Tą najbardziej zaawansowaną było utrzymanie ruchu bazujące na stanie technicznym (CBM). Dane mające świadczyć o stanie były pozyskiwane z pomocą klasycznych prerekwizytów UR, a konwersja danych w informacje użyteczne dla służb UR (i umożliwiająca CBM) była typowo realizowana przez specjalistów / ekspertów. Wraz z wejściem w epokę PRZEMYSŁ 4.0, a w konsekwencji w UTRZYMANIE RUCHU 4.0, pojawiła się nowa grupa prerekwizytów umożliwiających przejście do preskryptywnego UR. W tym przypadku znaczenie człowieka w procesie konwersji danych w informacje potrzebne służbom UR (i produkcji) spada, a jego funkcje są przejmowane coraz skuteczniej przez narzędzia sztucznej inteligencji.

W prezentacji dokonano przeglądu prerekwizytów oraz przeprowadzono ocenę, jak stopień zaawansowania przedsiębiorstwa w ich wykorzystywaniu wpływa na możliwość realizacji zróżnicowanych form UR i w konsekwencji, jak wpływa na jakość UR.

 

dr inż. Ryszard Nowicki, NIEZALEŻNY EKSPERT

Absolwent Politechniki Poznańskiej (’72) i tam zatrudniony (doktorat z diagnostyki drganiowej) do ‘93. 1990…2018 związany z Bently Nevada Corp./GE. Ekspert w zakresie zarządzania stanem technicznym maszyn i urządzeń oraz ich diagnostyki, organizacji centrów diagnostycznych na poziomie przedsiębiorstw i/lub korporacji, wdrażania rozwiązań systemowych nadzoru stanu technicznego środków produkcji stosownie do ich krytyczności oraz wymaganej polityki UR. Autor wielu wdrożonych w kraju i na świecie projektów nadzoru.

Od ‘95 organizator konferencji FORUM DIAGNOSTYKI, których 29 zorganizował w Polsce, a kilkanaście podobnych wspierał merytorycznie poza jej granicami. Autor ponad 270 publikacji naukowych, naukowo-technicznych i konferencyjnych, kilkudziesięciu ekspertyz, a także wielu szkoleń dedykowanych nadzorowi stanu technicznego różnych środków produkcji, które prowadził dla OEM’ów, EPC oraz przedsiębiorstw w krajach Europy, obu Ameryk, Bliskiego Wschodu, Azji, a także w Australii i Nowej Zelandii. Od ’20 współpracuje z KTIP. E-mail: ryszard.nowicki@vp.pl

 

ZOBACZ więcej informacji o konferencji, w tym aktualizowany na bieżąco program.

fot. 123rf.com/zdj. ilustracyjne
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ