Partner serwisu
15 czerwca 2021

PGE Energia Ciepła Gospodarzem Honorowym

Kategoria: XV Kongres Gospodarki Wodno-Ściekowej

Gospodarzem Honorowym tegorocznej edycji konferencji Woda i Ścieki w Przemyśle, która odbywa się w ramach Kongresu Gospodarki Wodno-Ściekowej, zostało PGE Energia Ciepła. Konferencja odbędzie 12-13 października 2021 r. w Krakowie.

PGE Energia Ciepła Gospodarzem Honorowym

O PGE Energia Ciepła

PGE Energia Ciepła z Grupy PGE, jest największym w Polsce producentem energii elektrycznej i ciepła, wytwarzanych w procesie wysokosprawnej kogeneracji. Posiada ok. 25 proc. udziału w rynku ciepła z kogeneracji, 14 elektrociepłowni (o mocy cieplnej 6,5 GWt, mocy elektrycznej 2,3 GWe) i sieci ciepłownicze o długości 640 km.

Spółka produkuje i dostarcza ciepło dla dużych, polskich miast, wśród których znajdują się: Kraków, Gdańsk, Gdynia, Wrocław, Rzeszów, Lublin, Bydgoszcz i Kielce. Obecna jest także w Toruniu, Zielonej Górze, Gorzowie Wielkopolskim, Zgierzu i Siechnicach, gdzie jest również dystrybutorem ciepła do klientów końcowych.

 

Strategia PGE Energia Ciepła

Jako największa spółka na rynku ciepła w Polsce, PGE Energia Ciepła wyznacza kierunki zmian dla tego obszaru. Spółka inwestuje w nowe instalacje, a także modernizuje istniejące zgodnie z trendami i wymaganiami obowiązujących regulacji środowiskowych. Ambicją PGE Energia Ciepła jest, aby do roku 2030 udział paliw niskoemisyjnych w produkcji energii przekroczył 70 proc.

Spółka prowadzi obecnie projekty inwestycyjne związane z budową nowych źródeł kogeneracyjnych gazowych w: Siechnicach, Lublinie, Rzeszowie, Bydgoszczy, Kielcach i Zgierzu. W fazie przygotowania do realizacji podobnych projektów, z wykorzystaniem paliwa gazowego są kolejne lokalizacje: Gdynia, Gdańsk, Kraków.

PGE Energia Ciepła S.A jest także właścicielem ITPOE  (Instalacja Termicznego Przetwarzania z  Odzyskiem Energii) działającej na terenie Elektrociepłowni w Rzeszowie. ITPOE produkuje z  odpadów komunalnych ekologiczne ciepło i energię elektryczną. Spółka planuje także zrealizować drugą taką inwestycję w Bełchatowie.

 

Gospodarka wodno-ściekowa w PGE Energia Ciepła

Stawiając czoła wyzwaniom związanym z ochroną środowiska, Departament Badań i Rozwoju PGE Energia Ciepła prowadzi projekty dotyczące gospodarki wodno-ściekowej w obiegu zamkniętym w elektrociepłowni, którym efektem będzie minimalizacja ilości wody pobieranej ze środowiska naturalnego na korzyść powtórnego wykorzystania oczyszczonych ścieków. Przykładowym projektem, który wpisuje się w tematykę związaną z gospodarką w obiegu zamkniętym jest analiza możliwości wykorzystania oczyszczonych ścieków komunalnych jako potencjalnego źródła wody pozwalającej na pokrycie części potrzeb elektrociepłowni, który prowadzony jest w krakowskiej elektrociepłowni należącej do PGE Energia Ciepła.

źródło: PGE Energia Ciepła
fot. PGE Energia Ciepła
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ