Partner serwisu
16 kwietnia 2021

Dobre Praktyki w ANWILU

Kategoria: Aktualności

Chemiczna spółka z Grupy ORLEN ponownie z rekordową liczbą dobrych praktyk docenionych przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Do raportu „Odpowiedzialny Biznes w Polsce. Dobre Praktyki 2020” trafiły aż 23 inicjatywy spółki, które wyróżnione zostały w 4 kategoriach.

Dobre Praktyki w ANWILU

6 nowych inicjatyw

ANWIL znów w tym roku zaskoczył - w raporcie FOB pojawiło się aż sześć nowych inicjatyw. Wśród wyróżnionych znalazły się: charytatywna akcja „Chemicy dzieciom” (zachęcająca do aktywności fizycznej pracowników i liczenia przy tej okazji kroków, co przełożyło się na konkretną pomoc podopiecznym domów dziecka), projekt „Przy wigilijnym stole z ANWILEM” (zebranie wśród anwilowskiej społeczności oryginalnych przepisów świątecznych i wydanie ich w pliku pdf) oraz warsztaty makramowe (nauka tworzenia wiązanych ozdób podczas spotkania online).

 

W walce z koronawirusem

Doceniono również podjęte przez spółkę działania związane z reakcją na pandemię COVID-19 - przekazanie przez ANWIL miliona złotych na rzecz walki z koronawirusem oraz organizację zajęć sportowych dla pracowników w formule online - #aktywnywdomu. W tegorocznym raporcie po raz pierwszy pojawiła się również inicjatywa związana z przyznawaniem pracownikom tytułu „Zasłużony dla ANWIL S.A.”.

 

Praktyki długoletnie

Pozostałe 17 inicjatyw to tzw. „praktyki długoletnie”, czyli takie, które zostały opisane już w przynajmniej jednym z wcześniejszych wydań dokumentu. W kategorii „Praktyki z zakresu pracy” doceniono 14 projektów z ANWILU. Wśród nich takie jak np. wolontariat pracowniczy, „Dni Bezpieczeństwa Pracy i Ochrony Zdrowia” oraz projekt „Pracodawca przyjazny rodzinie”. W kategoriach „Środowisko” oraz „Zaangażowanie społeczne i rozwój społeczności lokalnej” wyróżniono po 4 inicjatywy. Znalazły się tutaj m.in. programy ekologiczne „Drzewko za butelkę” oraz „Pan Karp zarybia Wisłę”, jak również Fundacja ANWIL DLA WŁOCŁAWKA (obecnie Fundacja ANWIL). Dodatkowo, za wdrażanie „Uczciwych praktyk operacyjnych” wyróżniono obowiązujący w spółce „Kodeks postępowania dla Dostawców”.
To już 19. edycja raportu „Odpowiedzialny Biznes w Polsce. Dobre Praktyki”. Jest on największym krajowym przeglądem realizacji działań z zakresu CSR. Zgłaszane przez ANWIL pomysły zostały po raz pierwszy ujęte w nim pięć lat temu (w raporcie za 2015 rok, gdzie znalazło się osiem praktyk ANWILU). Każdego roku publikowana liczba docenianych inicjatyw spółki systematycznie rośnie. W 2016 roku było ich 11, kolejno w 2017 roku - 13, w 2018 - 14, a w zeszłym roku - 18.

źródło: inf. prasowa
fot. 123rf.com/zdj. ilustracyjne
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ