Partner serwisu
16 kwietnia 2014

Nowa mobilna aplikacja NSK

Kategoria: Remonty, UR

Firma NSK stworzyła innowacyjną aplikację dla użytkowników urządzeń mobilnych. Pozwala ona szybko wyliczyć potencjalne oszczędności, jakie można uzyskać używając łożyska NSK w wybranych zastosowaniach.

Nowa mobilna aplikacja NSK

Nowa aplikacja jest częścią programu AIP (Added Value Programme). Został
on stworzony w celu optymalizacji wydajności zakładów przemysłowych. Program łączy techniczną wiedzę ekspercką NSK z wiedzą przemysłową klientów. Wynikiem współpracy jest poprawa wydajności, zwiększenie niezawodności a w konsekwencji zwiększenie rentowności.

Pobierz i kalkuluj
Aplikacja została udostępniona w języku polskim dla systemów: Apple, Android i Windows w smartfonach, tabletach, komputerach PC i laptopach. Można ją bezpłatnie pobrać za pośrednictwem Apple Store , Google Play, Windows Store oraz strony internetowej NSK Europe (www.nskeurope.com).

Funkcjonalność aplikacji pozwala m.in. na porównanie kosztów zakupu i instalacji łożysk, konserwacji oraz ich wymiany, a także wyliczenie kosztów przestojów wynikających ze stosowania łożysk innych producentów w porównaniu do łożysk NSK. Wszyscy inżynierowie sprzedaży firmy NSK zostali przeszkoleni w obsłudze aplikacji i są w stanie służyć klientom pomocą w zakresie generowania kalkulacji oszczędności kosztów.

Niska jakość produktu powodem utrudnień
Precyzyjne wyliczenie najbardziej efektywnego rozwiązania dotyczącego łożysk nie jest proste. Bezpośrednie porównanie jednostkowych cen zakupu jest dosyć proste. Jednak najtańsze łożysko może wymagać znacznie dłuższej instalacji, czy dodatkowej konserwacji lub wręcz może ulegać przedwczesnym awariom, co w konsekwencji prowadzi do przestojów i dodatkowych kosztów związanych z jego wymianą. Korzystanie z łożysk o niskiej jakości wpływa również nieuchronnie na produktywność pozostałych części.

- Łożyska odgrywają istotną rolę w wielu urządzeniach, a ich uszkodzenia niemal zawsze prowadzą do przestojów, a także mogą przyczyniać się do awarii innych komponentów, niejednokrotnie o wiele droższych. Dzięki odpowiedniej specyfikacji parametrów łożysk pracujących w sposób niezawodny uzyskujemy minimalizację kosztów konserwacji  i napraw.

Podobnie z nieplanowanymi przestojami. Na swoim koncie mamy wiele przykładów sukcesów, w których poprzez rekomendację i instalację odpowiednich łożysk, uchroniliśmy naszych klientów przed utratą setek tysięcy funtów – wyjaśnia Tim Cains, Key Account Manager NSK Europe.

Firma NSK
Utworzona prawie 100 lat temu firma NSK jest specjalistą od łożysk tocznych i dostawcą części samochodowych działającym na rynku globalnym. Zatrudnia ponad 29 400 pracowników w 30 krajach i osiąga roczne obroty 7,3 miliardów euro. Wynik ten oparty jest na nieustannie rosnących inwestycjach w badania i rozwój, pozwalających nieustannie podnosić jakości wyrobów i usług. Oprócz kompletnego asortymentu łożysk tocznych, NSK opracowuje i produkuje elementy precyzyjne i wyroby mechatroniczne, jak również układy i części dla przemysłu motoryzacyjnego, w tym zespoły łożysk kół i układy kierownicze ze wspomaganiem elektrycznym.

NSK Europe to europejski oddział obchodzący w 2013 roku 50. lecie działalności NSK w Europie. Prowadzi ogólnoeuropejską sprzedaż, opierając się na zakładach produkcyjnych w Anglii, Polsce i Niemczech, centrach logistycznych w Holandii, Niemczech i Anglii oraz centrach technologii w Niemczech, Anglii, Francji i Polsce. NSK Europe jest podzielona na oddziały biznesowe według aplikacji: przemysłowych technologii łożysk tocznych oraz technologii liniowych i precyzyjnych, jak również modułów łożyskowych i układów kierowniczych dla przemysłu motoryzacyjnego. W ramach tej organizacji ponad 3 400 pracowników NSK Europe wypracowuje roczne obroty przekraczające 1,2 miliarda euro.

 

Źródło: www.parkmedia.pl/nsk

 

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ