Partner serwisu
04 marca 2021

Grupa LOTOS Partnerem Branżowym

Kategoria: XIV Konferencja Remonty i Utrzymanie Ruchu w Przemyśle Chemicznym

LOTOS, polska grupa kapitałowa i jeden z najnowocześniejszych koncernów naftowych w Europie, został Partnerem Branżowym XIV Konferencji Remonty i Utrzymanie Ruchu w Przemyśle Chemicznym.

Grupa LOTOS Partnerem Branżowym

Działalność firmy ma strategiczne znaczenie dla krajowego i europejskiego bezpieczeństwa w sektorze energii oraz polskiej gospodarki.

 

Wydobycie w Polsce, Norwegii i na Litwie

Koncern wydobywa gaz ziemny i ropę naftową w Polsce, Norwegii oraz na Litwie. Należy do niego, jedna z najnowocześniejszych światowych rafinerii, zlokalizowana w Gdańsku, która przerabia surowiec przede wszystkim na wysokiej jakości paliwa.

 

Ponad 500 stacji paliw

LOTOS to także sieć ponad 500 stacji paliw, dogodnie zlokalizowanych przy autostradach i drogach ekspresowych, we wszystkich aglomeracjach i wielu miejscowościach na terenie całego kraju. LOTOS, jako sprzedawca detaliczny i hurtowy, zaopatruje w paliwa blisko 1/3 polskiego rynku. Zajmuje też pozycję drugiego spedytora kolejowego w kraju. Firma jest też czołowym producentem asfaltów drogowych, olejów silnikowych oraz smarów do samochodów, samolotów, pociągów, statków, a nawet pojazdów techniki wojskowej.

 

 

Wodór - paliwo przyszłości

W ramach realizowanej do 2022 r. strategii koncern dąży do uzyskania pozycji lidera w obszarze paliw nowej generacji. LOTOS inwestuje m.in. w wodór, określany mianem paliwa przyszłości. Spółka podpisała listy intencyjne z lokalnymi samorządami: Gdynią, Tczewem i Wejherowem na dostawy wodoru dla miejskich autobusów.

 

Modernizacja gdańskiej rafinerii

W planach są kolejne modernizacje gdańskiej rafinerii. Trwają prace nad budową kolejowego nalewaka bramowego oraz hydrocrackingowego bloku olejowego. W tym roku zakończono projekt związany z budową infrastruktury do efektywnej rafinacji o nazwie EFRA.

 

Więcej informacji o XIV Konferencji Remonty i Utrzymanie Ruchu w Przemyśle Chemicznym.

źródło: Grupa LOTOS
fot. Grupa LOTOS
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ